Загалом правоохоронці від початку карантину уже винесли майже дві сотні постанов тим, хто носіння масок ігнорує.
У столичному супермаркеті співробітник поліції охорони почубився із відвідувачкою, бо та була без маски. Жінка каже, що навіть після такого убезпечувати себе від вірусів масками не збирається.
Чому вона налаштована так категорично і чи можна переконати в іншому людей із такими поглядами, йдеться 23 березня в сюжеті ТСН.19:30.
Головні болі, нудота — такі наслідки учорашнього побиття, запевняє киянка Лідія Авдалова. Вона напередодні пішла за покупками до столичного супермаркету. Натомість отримала стусани від співробітника поліції охорони.
А почалася бійка з того, що жінка відмовилася одягнути захисну маску. Навіть показувала журналістське посвідчення. Не допомогло. Як усе було, на відео зняли очевидці. Зрештою, приїхали копи. Лідія каже, що винною себе не вважає і носити маски не буде.
Силовика, що розпускав руки, звільняють. Його безпосередній керівник через інцидент відтепер без посади. Адвокат Богдан Кушнір постраждалій радить на кривдника поскаржитись ще й в особистому порядку. За його словами, жінку, що дефілювала магазином без маски, потрібно було б покарати гривнею.
"Неносіння маски підпадає під статтю кодексу про адмінправопорушення і тягне за собою штраф від 10-ти до 15 мінімумів доходів громадян. А це 170 або 340 грн", — зазначає адвокат.
Щоправда, на "ковід"-дисидентів часто подібні аргументи не діють. І вони час від часу виходять із підпілля. Раніше на Волині у міжміському автобусі почубилися жінки. Бо одна була без маски, а інша їй зробила зауваження.
Утім, юристи це називають самосудом. Робити так не можна. Натомість радять звертатися до поліції.
Загалом правоохоронці від початку карантину уже винесли майже дві сотні постанов тим, хто носіння масок ігнорує. Але чому ж люди стають антиковідними підпільниками? Однозначної відповіді не мають навіть психологи.
Нагадаємо, що уряд України запровадив обов'язковий масковий режим на територіях загального користування у "червоних" регіонах.