Бомбосховища Києва: чи готові укриття до атаки ворога

Бомбосховища Києва: чи готові укриття до атаки ворога

Споруд подвійного призначення в столиці нараховується близько 700.

ТСН продовжує інспектувати готовність України до агресивних дій Росії, яка вже накопичила понад 100 тисяч війська на кордонах. Сьогодні наш матеріал про місця-укриття у Києві. Скільки людей зможуть заховатись у разі небезпеки? І чи готові приміщення до атаки ворога?

Про це йдеться у випуску ТСН 19:30.

Це сховище передбачено для максимально працюючої зміни. Укриття - на одному з столичних заводів. Розмістити воно може не більше півтори тисячі людей. Збудоване в 70-х роках. Відтоді, час тут зупинився. 

Тематична література, схеми евакуацій, почесні грамоти - все в емблемах серп та молот. Своє призначення за необхідності укриття виконає, запевняють міські чиновники. Тут є все - генератор для електроживлення, труби для фільтрації повітря. Та навіть зв'язок. Герметичні двері вагою 800 кілограмів витримають не лише бомбардування, але й ядерний удар.

Сьогодні в Києві є понад 500 сховищ. Серед них і укриття першого класу. Та вони секретні. Простіше кажучи, п'ятий клас - це підвал у житловому будинку. Тут усього того, що ми бачили раніше немає. Лише старі баки для води. А ще міцні стіни. Вони, за потреби, переконують столичні урядники , витримають авіаудар. Подібних укриттів в Києві нараховується майже 4 тисячі. Щоправда, значна частина цокольних приміщень у приватній власності. 

Київське метро, станція "Політехнічний інститут". В разі лиха підземка перетвориться на бомбосховище. Такі гермозатвори є на всіх станціях метро. Вони закриються після подачі сигналу "увага всім". Якщо доведеться її почути, бігти треба одразу.

Столичний метрополітен будувався в часи холодної війни, а відтак має подвійне призначення: не тільки перевозити людей, а ще й захистити їх у разі бомбордування. Однак є одне "але": якщо таке трапиться, то київський метрополітен зможе захистити у себе не більше 200 тисяч людей. 

Споруд подвійного призначення в столиці нараховується близько 700. Окрім метро, це підземні переходи, автопаркінги. Загалом, у разі надзвичайного стану в столиці матимуть, де сховатися, близько двох з половиною мільйонів людей. До слова, Київська міська державна адміністрація оновила карту, де вказані адресні місця укриттів в підземному просторі. 

Новини України: ТСН перевірила, чи готові бомбосховища Києва до атаки ворога

Новини України: ТСН перевірила, чи готові бомбосховища Києва до атаки ворога

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2235
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація