Літо – найкращий час відвідати Ушгулі, бо півроку тут лежить сніг.
Ушгулі - понад дві тисячі метрів над рівнем моря, пів року зима, а решта – туристичний сезон. Найвисокогірніше поселення у Європі стає дедалі популярнішим серед туристів. Хоча ще до середини минулого століття було відрізаним від цивілізації. Розташоване воно у Північно-Західній частині Грузії.
Унікальне поселення відвідала кореспондентка ТСН Олена Ваніна.
Спочатку кам’яними гірськими серпантинами, потім – ґрунтівками. Від краєвидів у високогір’ї Кавказу перехоплює подих. Тут живуть свани – нащадки суворих гірських кланів Грузії. В Ушгулі – об’єднаній громаді з чотирьох сіл - 70 сванських родин.
Літо – найкращий час відвідати Ушгулі, бо півроку тут лежить сніг. Ледь не в кожному дворі гостьовий дім для туристів. Це – сімейний бізнес. Годують туристів місцевими стравами. Сванська кухня – проста і дуже калорійна, аби були сили на прогулянки в горах.
Туристи їдуть сюди за враженнями і відпочинком. «Це незаймана природа, це пейзажі, тварини, це їжа, це атмосфера, повітря», - кажуть місцеві.
На висоті понад дві тисячі метрів над рівнем моря значно прохолодніше. На гірських схилах – городи з картоплею, свійські тварини гуляють вулицями разом з туристами. Великі пси теж не прив’язі. І гостям вони раді.
Поряд із сучасними будинками – старовинні сванські хати. Високі кам’яні будівлі, яким близько Х століть. Також кожна родина має свою вежу.
Вежі – це лише показник статусу власників, а й необхідність. Там родини рятувалися від сходження лавин, зберігали цінності і відбивалися від ворогів. Важкодоступне поселення ніколи не було завойоване.
Старовинні вежі і будинки під охороною ЮНЕСКО. Власники не можуть їх перебудовувати. Тільки реставрувати.