"Це фішка нашого КДБ – побити і повісити": друзі вбитого Шишова про версії смерті білоруського активіста

"Це фішка нашого КДБ – побити і повісити": друзі вбитого Шишова про версії смерті білоруського активіста

У чоловіка начебто був зламаний ніс.

Знайшли повішеним в парковій зоні. Під Києвом виявили мертвим білоруського активіста, керівника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова. Його друзі припускають, що діяли співробітники КГБ.

Про це з місця трагедії повідомляє кореспондентка ТСН Інна Лебеденко.

На місці, де знайшли повішеним Віталія Шишова близько сьомої ранку, саме завершились слідчі дії. Територія огороджена обмежувальною стрічкою. Це лісосмуга неподалік села Чайки, у передмісті Києва. До будинку, в якому він жив зі своєю дівчиною звідси близько кілометра.

Чоловік часто виходив сюди на пробіжку. Бігав за одним і тим самим маршрутом. Але знайшли його геть в іншому боці, за метрів 200. У «Білоруському домі в Україні» - це організація, яку й очолював загиблий, заявили: це була спланована операція. За Віталієм Шишовим не один раз стежили.

«За деякими розмовами співробітників поліції, у нього був зламаний ніс. Тому версія самогубство виключена. Вона в принципі для мене виключена була з самого початку. Це фішка нашого КДБ – побити і повісити. Стеження пару раз було помічено. Ми пробували пробити по своїх каналах, але у нас не вийшло», – розповідає  учасник ГО «Білоруський дім в Україні» Юрій Щучко.

Віталій зник учора вранці. Він, як зазвичай, вийшов на пробіжку, але не повернувся і перестав виходити на зв’язок. Про зникнення повідомила його дівчина. Колеги і товариші одразу ж почали пошуки. Спершу пройшлися тим маршрутом, де він бігав. Жодних слідів не знайшли. Потім до пошуків долучилися правоохоронці. Змогли відстежити телефон за вишками, але територія пошуків занадто велика. Прочісували тут усе до глухої ночі. Потім домовилися поновити пошуки вранці. Але товариші Віталія не припиняли шукати його й уночі. На ранок до них знову долучилися активісти та правоохоронці.

«Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) і буде перевіряти всі версії, в тому числі версію вбивства, замасковану під суїцид», – зазначили в поліції.

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Віталій був одним із тих, хто створив «Білоруський дім в Україні». Це громадська організація, що займається підтримкою емігрантів з Білорусі. Украї̈на стала однією з держав, куди масово виїздять опоненти режиму Лукашенка.

Так само восени торік із Білорусі до України виїхав і сам Віталій – після гомельських протестів. В Україні він займався допомогою своїм співвітчизникам, проведенням акцій проти режиму Лукашенка. А також був адміністратором кількох телеграм-каналів, які заборонені в Білорусі.

Щоби вшанувати його пам’ять, сьогодні активісти зберуться на акцію пам’яті біля посольства Білорусі в Києві о сьомій вечора.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Смерть Віталія Шишова
Наступна публікація