"Це не черговий локдаун, який починається завтра": у МОЗ пояснили, навіщо складають списки на спецперепустки в Києві

"Це не черговий локдаун, який починається завтра": у МОЗ пояснили, навіщо складають списки на спецперепустки в Києві

Заступник Кличка Микола Поворозник (Facebook)

В Україні є перелік областей, які викликають занепокоєння через коронавірус, каже Кузін.

Наразі в Україні ситуація із показниками захворюваності на коронавірус стабільна і ознак  локальних або загальнонаціональних спалахів СOVID-19 нема. Тому прохання київської влади надати до 3 серпня списки працівників критичної інфраструктури, аби їм видати спецперепустки у транспорт, є завчасною і локдаун у найближчий час не планується, а тому потреби у такому документі поки немає.

Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі "Сніданку з 1+1" 30 липня.

"Фактично, київська місцева влада дуже завбачливо підійшла до того, щоб такі списки зібрати (списки працівників критичної інфраструктури для видавання їм перепусток у громадський транспорт на випадок локдауну. - Ред.). І це, напевне, вірний крок", - прокоментував Кузін.

Читайте також: Дельта-штам наступає: епідеміологиня розповіла, коли чекати нову хвилю коронавірусу в Україні

За словами головного санлікаря, зараз ситуація в Україні стабільна, локальних спалахів або загальнонаціональних не фіксують. Кузін каже, що наразі Україна перебуває у "зеленій" епідеміологічній зоні, але додав, що є перелік областей, які викликають занепокоєння, це переважно східні області.

"Однак, ситуація в цілому стабільна. Тому київська влада завчасно підійшла до того, щоб попередити принаймні минулий досвід, коли не вистачало перепусток на робітників об'єктів критичної інфраструктури і вирішили зібрати інформацію завчасно. Мені здається, що їй потрібно було більш якісно комунікувати, щоб люди зрозуміли, що це не черговий локдаун, який починається завтра чи післязавтра. А що це рутинне оновлення списків, щоб вірно спланувати, скільки їх принаймні друкувати", - підсумував він.

Нагадаємо, Україна посилює правила в'їзду через поширення індійського штаму коронавірусу - "Дельта". Українці зможуть безперешкодно повертатися на батьківщину в разі наявності хоча б одного щеплення від COVID-19, у протилежному разі вони мусять йти на самоізоляцію. Іноземці повинні мати два щеплення.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину
Наступна публікація