"Це не вундервафля, але допоможе Україні": військовий експерт розповів, що може змінити перебіг війни

"Це не вундервафля, але допоможе Україні": військовий експерт розповів, що може змінити перебіг війни

Фото: Getty Images

Нові винищувачі F-16 та F-15 можуть суттєво переламати перебіг війни і багаторазово покращити ситуацію на фронті для України.

Наразі в Україні триває війна артилерії. Понад 10 класів артилерії українським захисникам надали союзники. Крім того, неймовірно свою роботу роблять реактивні системи залпового вогню М142 HIMARS і М270 MLRS. Однак із новими винищувачами ситуація на фронті може значно зміцнитися.

Про це у коментарі ТСН.ua розповів військовий експерт Петро Черник.

"Такі комплекси, як F-16 і F-15, можуть мати на своєму борту дуже якісне озброєння класу повітря-поверхня - тобто нанесення ракетних ударів у глибину навіть до 300 кілометрів, а в певних випадках - навіть до 1000 км. Тобто ми повністю перекриваємо Крим, і тоді Кримський міст, через який відбувається логістика воєнного угруповання у Криму, може бути знищено", - розповів експерт.

За словами Черника, F-16 і F-15 можуть за хвилину робити близько 6000 пострілів. Це може значно покращити ситуацію на фронті для ЗСУ.

"Там неймовірна швидкострільність – до 6000 пострілів на хвилину. Ці літаки можуть обирати крейсерську швидкість у взаємодії з нашою ППО, виходити на траєкторію запуску важкої ракети і оцим гарматним вогнем їх (росіян – ред.) знищувати. Тобто така авіація допоможе нам суттєво покращити протиракетний захист в Україні", - заявив Черник.

Експерт наголосив, що ворожа авіація не може заходити до українського авіаційного простору. Росіяни дуже цього бояться. Крім того, українські захисники суттєво підняли рівень нашої ППО. Своєю чергою, нова авіація допоможе переламати перебіг війни і кратно покращити ситуацію.

Водночас не слід очікувати надто багато. Черник наголошує, що кількома вильотами F-16 ворога не знищити.

"Давайте не піднімати надто високо наші позитивні очікування. Авіація допоможе покращити рівень перехоплення ракет. Але це не означає, що вона виключить залпування такими ракетами, як Х-101. Це не означає, що це (нові винищувачі - ред.) якась вундервафля, яка вже завтра за 2-3 залпи ракетних систем F-16 і F-15 уже допоможе нам перемогти. Це покращить баланс, але війна ще може тривати довго", - зазначив експерт.

Читайте також:

Мапа війни на 28 вересня: ЗСУ відвоювали три населені пункти на Донеччині

Мапа війни на 28 вересня: ЗСУ відвоювали три населені пункти на Донеччині

Повʼязані теми:

Наступна публікація