Через аварію колектора на річці Тетерів екологи забороняють купатись і риболовлю: є загроза і Дніпру

Через аварію колектора на річці Тетерів екологи забороняють купатись і риболовлю: є загроза і Дніпру

Тетерів впадає у Дніпро, тому стоки можуть потрапити і туди, не виключають фахівці.

У Житомирі у річку Тетерів потрапили тисячі кубометрів нечистот. Під час зливи з ладу вийшли помпи головної насосної станції, вони не змогли перекачати усі стоки до каналізаційних споруд, і нечистоти пішли у річку.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

На річці працює рибний патруль та екологи. І власне наслідки екологічної аварії тут можна бачити наживо: на річці масовий мор риби. На поверхню спливло сотні рибин і це лише початок, кажуть екологи.

«Багато риби під поверхнею, їй не вистачає кисню. Брали проби води, там вверх за течією, дуже багато риби», - каже заступник начальника управління Житомирського рибоохоронногопатруля Ігор Чернилевський.

Надзвичайна ситуація на міському колекторі сталась під час великої зливи - через великий обсяг води прорвало метрову трубу, якою йдуть стоки. Затопило зал головної каналізаційної станції. Усе обладнання опинилося на глибині 6 метрів. І звичайно всі насоси вийшли з ладу.

«Два насоси, які працювали, неспроможні були відкачати стоки, які надійшли, через це було затоплення залу. Близько 7 тисяч кубів надійшло в річку», - зазначив технічний директор КП «Житомирводоканал» Сергій Єрьомін.

Зараз комунальники відкачали воду з зали і встановлюють нове обладнання. Екологи щогодини проводять заміри води. І поки нічого втішного сказати не можуть. «Показники води страшні, там перевищення йде по всіх показниках», - запевняють екологи.

«Не можна купатися, ловити рибу, бо це загибель у наслідок скидів. Щодо обмеження перебування на водоймі, ви самі бачите, що стоїть нестерпний запах і хімічного і якого завгодно походження», - зазначає старший державний інспектор управління Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Федорчук.

Новини України: аварія на насосній станції – яка ситуація на річці Тетерів у Житомирі

Новини України: аварія на насосній станції – яка ситуація на річці Тетерів у Житомирі

В поліції відкрили провадження за статтею "порушення правил охорони водойми". На водоканалі працюють слідчі. Екологи закликають не купатися і не ловити рибу не лише у Тетереві, а і нижче за течією.

Справа ускладнюється тим, що Тетерів впадає у Дніпро, тому стоки можуть потрапити і туди, не виключають фахівці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація