Чи зможуть українці влітку їхати на відпочинок до ЄС за сертифікатом вакцинації: що кажуть експерти

Дата публікації
Перегляди
4214
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чи зможуть українці влітку їхати на відпочинок до ЄС за сертифікатом вакцинації: що кажуть експерти

Фото: УНІАН

Україна чекає від Європейського союзу на фінальне бачення документа про вакцинацію.

У Міністерстві цифрової трансформації обіцяють, що українці зможуть отримувати сертифікати вакцинації від 1-го липня. Вони будуть доступні як у додатку "Дія", так і в паперовому варіанті. Право на такий документ отримають ті українці, які щепляться двічі.

Про те, чи означає це, що кордони Євросоюзу для українців будуть відкриті цим літом - 19 травня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Олімпійська база Конча-Заспа. Поміж напружених тренувань тут триває активна вакцинальна кампанія. Спортсмени, яким треба виїжджати закордон на змагання, поспішають щепитися.

Дані спортсменок-боксерок лікарка вакцинальної бригади заносить у електронну систему. Після першого щеплення ніяких довідок не видають, однак інформація фіксується і згодом стане основою для сертифікату вакцинації.

Фінальний вигляд вакцинального сертифіката активно розробляють два міністерства уряду, він буде доступний як в цифровому варіанті, так і в паперовому.  Там будуть зазначені особисті данні, дата першого і другого щеплення, назва вакцини і виробника. А головне - тут має бути QR-код.

Керівник розвитку електронних послуг каже - український сертифікат вакцинації буде орієнтуватися саме на вимоги Європейського союзу. 

Україна чекає від Європейського союзу на фінальне бачення документа про вакцинацію. Бо зараз, наприклад, незрозуміло, чи отримають його українці, яких щеплюють китайською вакциною "CoronaVac", яка не зареєстрована у ЄС. На цей час Європейський союз затвердив вакцини від 4 виробників . Це "AstraZeneca", "Moderna", "Johnson & Johnson" та вакцину "Pfizer". 

Документ вакцинації має відкрити кордони бізнесменам, студентам, а головне туристам. Очільник мережі туристичних агенцій, каже - за часи пандемії з ринку зникли популярні автобусні тури Європою. Але він переконаний - навіть, якщо від першого липня сертифікат з'являться - це не спростить для українців перетин кордону Європейського союзу. 

Новини України: від 1 липня українці зможуть отримувати сертифікати вакцинації

Новини України: від 1 липня українці зможуть отримувати сертифікати вакцинації

"Як мінімум, в літній період українцям не світить їхати за паспортом вакцинації. Просто ми не встигнемо вакцинувати населення двома дозами", - зазначає він.

Майже мільйон українців на тепер отримали одну дозу щеплення. І лише 37,5 тисяч - щепилися двічі. 
Тим часом кількість охочих поїхати відпочивати закордон цього року б'є рекорди докарантинного 2019 року. 
Тому поки Українці обирають країни, куди можна заїхати без тесту або з негативним ПЛР-тестом. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4214
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація