День Хрещення Русі: як святкують 1033-ю річницю у Києві

День Хрещення Русі: як святкують 1033-ю річницю у Києві

У Києво-Печерській Лаврі та Михайлівському Золотоверхому Соборі відбулися літургії.

Із нагоди 1033-ї річниці Хрещення Русі напередодні до столиці, за підрахунками поліції, з'їхалися щонайменше двадцять тисяч прочан Української православної церкви (Московського патріархату).

Вони пройшли хресною ходою щільним натовпом – про карантинні обмеження не йшлося. Нині ж зранку на молебні зібралися і віряни Української православної церкви (Московського патріархату), і Православної церкви України.

У Києво-Печерській Лаврі та Михайлівському Золотоверхому Соборі чергують кореспонденти ТСН Сергій Моргун та Інна Лебеденко.

"У Києво-Печерській Лаврі від 7:30 тривала Божествена літургія. Присвячена водночас Хрещенню русі і Володимиру Великому. Сьогодні день пам‘яті князя-Хрестителя. Службу з цієї нагоди тут правили від учора, всю ніч. А вранці розпочали нову. Збиратися довкола Києво-Печерської Лаври, головної святині Української православної церкви (Московського патріархату) віряни почали ще з шостої ранку. Вулиці, на відміну від учора сьогодні вільні для проїзду: зокрема Івана Мазепи, біля самої святині, Грушевського та Хрещатик. Заторів нема. Як і великого скупчення поліції, як то було напередодні", – розповів Сергій Моргун.

Божественна літургія триває нині і в Православній церкві України.

"Чимало прочан і священнослужителів зібралося у Михайлівському Золотоверхому Соборі, храм повністю заповнений людьми. Ми бачили, як прочанам роздавали маски. Звичайно, одягають їх не всі, як і не всі дотримуються соціальної дистанції. Літургію очолив митрополит Епіфаній. За правопорядком посилено стежать правоохоронці. На вході до Собору – півсотні нацгвардійців, які перевірять всіх, хто заходить, із металошукачами", – розповіла Інна Лебеденко.

Православна церква України вирішила відмовитися від масової ходи, хоча з Михайлівського золотоверхого собору вони прямуватимуть до Володимирської гірки, де відбудеться молебень.

Через це рух центром Києва буде обмежений, правоохоронці заблокували рух вулицею Трьохсвятительською.

Детальныше про святкування 1033-ї річниці Хрещення Русі – дивіть у випуску ТСН: 

Новини України: другий день святкування річниці Хрещення Русі – віряни зібралися на ранкові молебні

Новини України: другий день святкування річниці Хрещення Русі – віряни зібралися на ранкові молебні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація