Депутат Литви заявив, що Україна перебуває "на Олімпі американської уваги"

Депутат Литви заявив, що Україна перебуває "на Олімпі американської уваги"

Право на владу

Павіліоніс вважає, що "за всіма політичними сигналами з Вашингтона" Київ перебуває "десь на рівні Берліна".

Глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс вважає, що Україна отримує максимальну увагу з боку США.

Відповідну думку він висловив 6 травня в етері ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". 

"Ви знаєте, скільки президентів у світі чекає дзвінка Байдена? Навіть мій президент. Дуже багато. Скільки країн чекає таких візитів Блінкена? Ви взагалі в п'ятірці або навіть в трійці", - заявив Павіліоніс. 

За його словами, сьогодні Київ "за всіма політичними сигналами з Вашингтона (перебуває. - Ред.) десь на рівні Берліна".

"А дзвінки до Москви... Вони були про вас. Це не для того, щоби продатися Путіну, а щоб вас захистити. Ви зараз на Олімпі американської уваги", - продовжив литовський депутат.

Павіліоніс додав, що українці є "одними з найсильніших людей на цій планеті", оскільки "зупинили Путіна своїми військами".

"Хто це зробить сьогодні? Лише НАТО і ви. Ми, литовці, Горбачова зупинили. Але ви цього звіра своєю армією зупинили. Ви дуже великий народ", - підсумував політик.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба окреслив ключові питання, в яких США підтримали Україну. За його словами, країни мають дружні і партнерські перемовини, а американська дипломатія підтримує реформи, які ведуться Зеленським, і виступає на боці Києва в перемовинах із Росією. 

Депутат Литви вважає, що Україна "на Олімпі американської уваги"

Депутат Литви вважає, що Україна "на Олімпі американської уваги"