"Держава закінчується на порозі" - експерт про відповідальність за перепланування та реконструцію будівлі

Дата публікації
Перегляди
1114
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Держава закінчується на порозі" - експерт про відповідальність за перепланування та реконструцію будівлі

За словами експерта, держава повністю усунулась від виконання функцій нагляду і контролю в будівництві.

У Кропивницькому в 5-поверховому панельному будинку бетонні плити перекриття впали просто в квартиру. Як виявилося, в оселі позносили перегородки, які утримували дах. Дах впав на підлогу тієї самої квартири, де нові власники нещодавно розпочали капітальний ремонт. Лише дивом нікого не травмувало, але на вулиці опинилися жителі щонайменше чотирьох квартир.

Що робити в такій ситуації і чи є у жителів інших квартир можливість відстояти правду - розказав експерт у галузі містобудування, член Української академії архітектури Віктор Глеба. Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.

- Які роботи категорично заборонені  під час перепланування? Які дозволи має отримати власник помешкання перед початком робіт і хто видає такі дозволи?

- Горять люди в будинках, падають перекриття - винних немає. В чому є проблема: держава повністю усунулась від виконання функцій нагляду і контролю в будівництві. Денис Шмигаль ліквідував державний нагляд та контроль в Україні. Крім того, ліквідована система дозвільних документів на такий вид робіт, як перепланування. Взагалі скасовані державні будівельні норми (ДБН) 2009 року. Саме там містилась норма, що таке перепланування і чим перепланування відрізняється від реконструкції. ДБН ліквідували і назвали "застарілою радянщиною", а також ліквідували державний нагляд і контроль. 

-  Які є варіанти дій, якщо ви маєте підстави вважати, що сусід проводить несанкціоновані ремонтні роботи, які руйнують будинок? Куди звернутися зі скаргою?

- Не має значення, куди звертатись. 2018 року, коли були ліквідовані ЖЕКи, власники квартир стали власниками будівлі: під'їзд, двері, перекриття і мережі належать власникам будівлі. Тобто тепер - це все проблеми власників будівлі. Держава закінчується на порозі житлового будинку. Ви можете звертатися куди завгодно - сенсу нуль. 

-  Яка відповідальність загрожує тим, хто внаслідок несанкціонованих ремонтних робіт у своєму помешканні завдав шкоди життю, здоров'ю та майну інших людей у будинку?

- Якщо немає договору між будівельником та замовником, фото або відеофіксації порушень, або інших доказів  - можна п'ять років "перекидатися припущеннями" у судах. І так у більшості випадках. Тобто, важко говорити про якусь відповідальність. Важко говорити про конкретику. 

Нагадаємо, що у Кропивницькому після обвалу стелі через ремонт, мешканці чотирьох квартир опинились на вулиці. Люди у чому були вискочили на вулицю, оселі почало заливати окропом

Новини України: у Кропивницькому через обвал бетонних плит на вулиці залишились жителі 4 квартир

Новини України: у Кропивницькому через обвал бетонних плит на вулиці залишились жителі 4 квартир

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Дата публікації
Перегляди
1114
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація