Державне регулювання спливає: якими будуть ціни на електроенергію та газ в Україні

Дата публікації
Перегляди
6787
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Державне регулювання спливає: якими будуть ціни на електроенергію та газ в Україні

Фото: УНІАН

У Міністерстві енергетики України заспокоюють, що українцям панікувати не варто.

В Україні ціна за електроенергію для населення поки що залишиться без змін. Відповідне рішення ухвалив Кабмін. А от тарифи на газ в уряді ще не коментували. Першого квітня завершується термін дії ціни 6 гривень 99 копійок за кубометр. Більшість компаній вже опублікували нові тарифи – вони залишаться на рівні березневих.

Про це йдеться 26 березня в сюжеті ТСН.19:30.

Першим ціну за газ на квітень оприлюднив державний "Нафтогаз". Заявили, що ціну у квітні не змінюватимуть.

"На квітень цього року "Нафтогаз" збирається залишити ті ж самі ціни, що діяли на березень без державного регулювання. Ми не знаємо, які ціни запропонують інші учасники ринку. Державне регулювання спливає. Його термін дії закінчується. Обсяги споживання газу падають, тому ціни передбачити важко", - повідомив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Тим паче, що газ нині встановлює цінові рекорди в Європі та світі. Звична історія, коли із потеплінням блакитне паливо стрімко дешевшає, цьогоріч не спрацювала, визнає експерт з економічних питань Сергій Фурса. Так, на Голландському хабі ціна блакитного палива показує максимум за останні півтора місяці - понад 228 євро за тисячу кубів.

"Це процес, який стартував через надлишок, якщо можна так сказати, надрукованих доларів у Сполучених Штатах. І ми бачимо, що цю інфляцію на сировинні ринки дуже активно експортують. Зростає руда, зростає метал, зростають продукти харчування", - пояснює економіст.

Експерти кажуть, що частково до стрибків цін доклалася і Росія. Взимку, кажуть, вона зменшувала транзит, тому надлишку газу у європейців немає.

"Щоби вивести європейський ринок не на рівень дефіциту, а на мінімальний рівень надлишку газу, коли ажіотажно зростають ціни", – пояснює експерт з питань енергетики Михайло Гончар.

Новини України: якими будуть ціни на електроенергію та газ

Новини України: якими будуть ціни на електроенергію та газ

Зараз транзит уже зріс до максимальних значень. Втім, коливання, певен експерт, можуть продовжитися і надалі. Тим паче, що наприкінці весни компанії почнуть закачку газу у сховища.

"Ми будемо бачити також значно вищі ціни на газ, аніж це було влітку минулого року", - припускає Михайло Гончар.

Ще один фактор, який розхитав ціну, - аварія в Суецькому каналі. Якщо він довго буде заблокований, то скраплений газ та нафта не зможуть вчасно потрапити на ринки. І може виникнути дефіцит. Світові біржі уже відреагували стрибком.

У Міністерстві енергетики України заспокоюють, що українцям панікувати не варто. Твердять, держава хоч і орієнтується на Європу, та у березні ціни тут були нижчими за європейські завдяки газу українського видобування. Більше того - невдовзі запрацює так званий "річний тариф". Він діятиме від 1 травня 2021 року до 30 квітня наступного. У "Нафтогазі" пояснюють, що він вмикатиметься автоматично для всіх, хто користується газом.

Яка сума буде у цьому тарифі, українці дізнаються 25 квітня.

Також у українців залишиться змога без обмежень переходити на місячний тариф, якщо, наприклад, ціна блакитного палива улітку буде значно нижчою. Або ж обирати річні тарифи із фіксованим обсягом споживання, які також дадуть змогу зекономити іще більше.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6787
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація