Дипломатичний скандал в Росії: в чому звинувачують українського консула і як реагує Україна

Дипломатичний скандал в Росії: в чому звинувачують українського консула і як реагує Україна

Дипломатичний скандал в Росії: в чому звинувачують українського консула і як реагує Україна

У посольстві відкинули звинувачення та назвали це провокацією російських спецслужб.

Україна висилає російського дипломата у відповідь на затримання нашого консула в Санкт-Петербурзі.

Про це йдеться в сюжеті Романа Цимбалюка в ефірі ТСН.19.30.

Кремлю погроз Україні військовим вторгненням виявилося замало. Відкрито новий фронт – у Росії розпочали полювання на українських дипломатів. У Санкт-Петербурзі ФСБ затримала українського консула Олександра Сосонюка за начебто отримання від місцевого жителя інформації закритого характеру з баз російських правоохоронців.

За даними журналістка, український консул цілу ніч провів у слідчому управлінні ФСБ по Санкт-Петербургу. Для забезпечення його прав одразу на місце прибули інші співробітники місії.

Наразі його відпустили, а тимчасово повіреного в справах України в Росії Василя Покотила викликали до МЗС РФ для вручення ноти, де, вочевидь, йдеться про оголошення персоною нон-ґрата українського консула.

У посольстві відкинули звинувачення та назвали це провокацією російських спецслужб. МЗС України вирішує питання про повернення співробітника на Батьківщину.

Цей дипломатичний скандал виник на тлі загострення відносин Росії та Заходу – Кремль перекинув до кордонів України ударну армаду, Білий дім – запровадив санкції та вислав десять російських дипломатів. До такого кроку долучилися деякі країни Європи. І ось у межах заходів взаємності Москва вирішила залучити й Україну.

Новини України: через що МЗС висилає старшого дипломата посольства Росії

Новини України: через що МЗС висилає старшого дипломата посольства Росії

Нині заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін наголосив, що Україна готує заходи у відповідь на такі агресивні дії росіян. «У Міністерстві закордонних справ України розглядають затримання українського консула в Санкт-Петербурзі, як чергову провокацію на тлі провокативних дій Росії. "Ми категорично відкидаємо інкриміновані йому дії. Українська сторона зараз розглядає форму відповіді», - зазначив речник МЗС України Олег Ніколенко.

МЗС України ухвалює рішення вислати старшого дипломата посольства РФ.

Для розуміння, в яких умовах працюють українські дипломати, нагадаємо, що наприкінці лютого на консульство в Санкт-Петербурзі було здійснено напад, унаслідок чого ножове поранення отримав український прикордонник.

Повʼязані теми:

Наступна публікація