Директор Київського симфонічного оркестру розповів про “втечу” колективу: ексклюзивні деталі

Директор Київського симфонічного оркестру розповів про “втечу” колективу: ексклюзивні деталі

Київський симфонічний оркестр / Фото: Facebook

Місія оркестру – представлення української культури за кордоном на найвищому мистецькому рівні.

Київський симфонічний оркестр від початку повномасштабної війни перебуває в гастрольному турі країнами Євросоюзу, оформленому як офіційне відрядження згідно з чинним законодавством України.

Про це в ексклюзивному коментарі для ТСН.ua розповів директор оркестру Олександр Зайцев.

“Оркестр активно представляє українське музичне мистецтво в найвідоміших концертних залах – Віденьскому концертхаузі, Варшавській, Берлінській, Ельбській, Паризькій, Дрезденській, Мюнхенській філармоніях, Гевандхауз Ляйпциг та багато інших. Оркестр активно запрошують брати участь ц найпрестижніших світових фестивалях класичної музики”, – зазначив директор оркестру.

За його словами, місія оркестру – представлення української культури за кордоном на найвищому мистецькому рівні.

“Оркестр №1 у світі – Berliner Philharmoniker – офіційно визнав Kyiv Symphony Orchestra важливим культурним амбасадором України за кордоном і взяв патронат над нашим колективом”, – сказав Зайцев.

“Нас запросили на три роки, але відрядження оформлюється на 1 рік. Ми не просто в Європі перебуваємо, а представляємо активно українську культуру за кордоном. Саме під час офіційного прийому оркестру в Бундестазі проводилося історичне голосування щодо надання чи ненадання Україні важкого озброєння в квітні 2022 року. Оркестр дав ексклюзивний сольний концерт 29 червня 2022 року на Саміті країн НАТО в Національному музеї Прадо в Мадриді перед президентами всіх країн НАТО та країн партнерів Альянсу”, – зауважив він.

Оркестр перебуває в гастрольному турі країнами Євросоюзу, оформленому як офіційне відрядження згідно з чинним законодавством України

“Культура та ідентичність нації – це саме те, за що воюють наші воїни на фронті, і наше завдання – зберегти нашу культуру та презентувати її всьому світу”, – додав директор оркестру.

“Я вважаю, що ми всі робимо надважливу справу, не поділяючи музикантів на жінок і чоловіків”, – каже Зайцев.

За його словами, оркестр – це єдиний гармонійний злагоджений енергетичний організм, який за один день не можна створити. І для повноцінного звучання симфонічного оркестру важливий кожен інструмент і кожен музикант.

“Я більш ніж переконаний, що кожен чоловік у нашому колективі гідно служить своїй батьківщині на культурному фронті”, – резюмував директор оркестру. 

Нагадаємо, інформація про те, що музиканти Київського симфонічного оркестру втекли з України та отримали притулок у Німеччині, є неправдивою. Відповідний фейк спростували в Центрі стратегічних комунікацій України.

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація