"Дістали нерозірвану частину гранати з-під серця": подробиці унікальної операції українських хірургів

Автор
Ігор СеровІгор Серов
Дата публікації
Перегляди
3787
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Дістали нерозірвану частину гранати з-під серця": подробиці унікальної операції українських хірургів

Фото: Ганна Маляр

Військові медики діставали гранату з тіла захисника під наглядом саперів.

Військові лікарі днями провели унікальну операцію, діставши з тіла пораненого захисника частину гранати, яка не розірвалася. Незвичайності операції додало те, що під час неї за ситуацією спостерігали сапери, які були готові втрутитися за потреби. Сам шматок застряг поряд із серцем військового.

Деталі в коментарі для ТСН.ua розповіла радниця зі стратегічних комунікацій командувача Медичних сил ЗСУ Євгенія Слівко.

"Військові лікарі дістали з тіла військового детонувальну частину гранати. Вона була в області серця, трохи нижче нього, не розірвалася та залишалася вибухонебезпечною. Тому були покликані сапери, - розповіла нам Євгенія Слівко. - Як ми досліджували, саме таких операцій у практиці наших лікарів ще не було. Схожа була за часів війни в Афганістані. Про нинішнього пацієнта можу сказати, що він 1994 року народження, зараз направлений на реабілітацію, його стан стабільний. Гадаю, що цей випадок увійде в підручники по медицині. Як я казала, на операції були присутні сапери. В подальшому вони знешкодили небезпечний боєприпас".

Фото: Ганна Маляр

Своєю чергою, в міністерстві оборони України повідомили додаткові подробиці. "Операція проводилася одним з найдосвідченіших хірургів Збройних сил України - Андрієм Вербою без електрокоагуляції, оскільки граната могла здетонувати в будь-який момент", - пояснила заступниця міністра Ганна Маляр.

Лікар, відомий український військовий хірург Андрій Верба про свою роботу та операцію, яку він проводив, в коментарі для ТСН.ua висловився вкрай скромно: "Що там унікального. Розрізали, зайшли та убрали".

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
3787
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація