Дістати гроші з-під матрацу й покласти до банку: депутати хочуть, щоб українці оприлюднили заощадження

Дістати гроші з-під матрацу й покласти до банку: депутати хочуть, щоб українці оприлюднили заощадження

Фото: Національний банк України

Мета податкової новації - вивести збереження з тіні та наповнити державну казну.

Дістати гроші з-під матрацу й покласти їх у банк: депутати пропонують українцям оприлюднити свої заощадження. Мета податкової новації - вивести збереження з тіні та наповнити державну казну, адже розміщувати гроші в банках пропонують не безкоштовно.

Чи каратимуть тих, хто заощадження не оприлюднить, скільки українцям доведеться заплатити за детінізацію кревних, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

В Україні незабаром може з'явитися податкова амністія. Діяти механізм, попередньо, буде рік - від 1 липня цього року до 1 липня наступного.

За словами нардепів, він буде абсолютно добровільним. "Почали вискакувати на трибуну різні депутати від опозиції, почали розповідати, що "когось на щось хтось змушує". Абсолютно ні. Це добровільно. Хочеш – береш участь, не хочеш – не береш", - заявив народний депутат від "Слуги Народу" Данило Гетманцев. 

Після закінчення податкової амністії у тих, хто не захотів класти гроші до банку, зможуть запитати про походження статків. Якщо десь щось не зійдеться, то за ухилення від оподаткування можуть покарати. Фахівці новацію оцінюють позитивно, але сумніваються, що вона діятиме на практиці. "Ті, хто впевнені, що не порушували законодавство або обійшли його правильно, не мають зацікавленості сплачувати навіть ці 5 чи 9%. Особливо за закордонні активи", - каже економіст Андрій Новак. 

Мільярди ″під матрацом″: депутати пропонують українцям оприлюднити свої заощадження

Мільярди ″під матрацом″: депутати пропонують українцям оприлюднити свої заощадження

Річ у тім, що довіра до банківської системи в населення невелика. Натомість поки що в законопроєкті є пункт, за яким чиновників він не стосується. Мовляв, вони й так щороку декларують доходи, але саме там готівкові суми трапляються доволі великі. Тому фахівці радять з документа цю норму прибрати. "Я думаю, що нульове декларування - це якраз шанс показати, що дійсно від сьогодні буде закон один для всіх", - наголосив Новак. 

Якщо цього не зроблять, то в українців буде зайвий привід заощадження приховати. Мовляв, якщо "вони" можуть і далі зберігати гроші під матрацом, чому я маю нести їх до банку та ще й віддати водночас частину державі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
56к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація