"До червоної зони повернемося": у МОЗ очікують нову хвилю коронавірусу восени

"До червоної зони повернемося": у МОЗ очікують нову хвилю коронавірусу восени

Фото: Associated Press

В країні вакциновано від COVID лише 4% населення.

Вакцинація в Україні стрімко пришвидшується. Утім, загалом дві дози щеплення отримали менше 4% українців. Чи встигнемо всі ми убезпечити себе вакциною до приходу третьої хвилі і чи чекати на карантин восени?

Головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів "Сніданку з 1+1", що карантину восени не оминути.

В Україні фіксують всього кілька сотень випадків коронавірусу на добу. Хоч низька статистика змушує розслабитись, в Міністерстві охорони здоров’я нагадують - це дуже підступний сигнал. "Коронавірус не зникає. Україна реєструє на своїй території штам "Дельта". Вже майже сто країн звітують, що "Дельта" викликає великі та швидкі спалахи на території держав", - каже головний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Україну цей спалах не обійде, перебачає лікар-реаніматолог Борис Бриль з Ізраїля. До слова, ця країна ледь не найкраще у світі бореться з пандемією. "Восени буде зростання. У вас недостатня кількість перехворілих і вакцинованих для того, щоб пандемія зупинилася", - наголосив він. Це навіть не повернення до сценарію січня 2021-го. 

Український уряд вже перебуває в очікуванні цієї хвилі. За офіційними прогнозами, вона поверне нас до найсуворішого карантину. "До червоної зони, я впевнений, ми точно повернемося. Це лише питання часу", - каже Ігор Кузін. 

Хто встигне вакцинуватися до нової хвилі коронавірусу і чого чекати восени

Хто встигне вакцинуватися до нової хвилі коронавірусу і чого чекати восени

Зняті маски зараз можуть зіграти з нами злий жарт, а потужність третьої хвилі в Україні залежатиме лише від кількості людей, яку встигнуть вакцинувати на той момент. "Я би радив, фокусувати зараз всі зусилля на тому, щоби вакцинуватися. Восени мати свій імунітет", - наголосив головний санлікар. 

Саме тому вже зараз в МОЗ розкручують маховик вакцинації на максимум. "Україна офіційно відкрила п’ятий етап вакцинальної кампанії. По суті це означає те, що вакцина доступна кожному громадянину України", - додав Кузін. 

У попередні етапи в Україні на повну працювали понад половина пунктів щеплень. Зараз вакцинуватися кличуть всіх українців і розвертають повні потужності. "Було ухвалене рішення про відкриття усіх трьох тисяч пунктів щеплень. Вакцина буде доступна для кожного громадянина, тому що вона буде перебувати у найближчій амбулаторії чи поліклініці", - зауважує представник МОЗ.

Загальний план - до кінця літа пройти критичну точку - десять мільйонів щеплень. "Ми розглядали декілька разів опцію вакцинації в аптеках. Лише після вичерпання ресурсу наявної інфраструктури, тобто центрів масової вакцинації. За повної заповненості таких центрів ми будемо розглядати альтернативні варіанти", - каже Ігор Кузін. За його словами, саме тоді українців вакцинувати почнуть і в аптеках, і навіть у торговельних центрах.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація