До поруйнованого “шахедами” села на Хмельниччині почали пускати мешканців: вибухові хвилі понищили тисячу будинків

До поруйнованого “шахедами” села на Хмельниччині почали пускати мешканців: вибухові хвилі понищили тисячу будинків

Село Грузевиця після обстрілу

Люди із жахом пригадують, як почалися вибухи і все сипалося, як кричали діти і як доводилось евакуйовуватись.

На Хмельниччині залізничники  завершили ремонт колії, пошкодженої суботніми вибухами, проте потяги і далі курсують в об’їзд, аж поки не надійде сигнал від військової адміністрації області, що рух цілковито безпечний, йдеться в ТСН

До села Грузевиця, по якому ворог поцілив у ніч проти суботи, зараз доступ обмежений, стоїть блокпост, але мешканцям вже дозволили повертатися додому. Село нині виглядає наче після стихійного лиха - майже кожна хата тут без даху, немає вікон, вибиті двері. Усе це наслідки потужних вибухів від влучання ворожих “Шахедів”.

“Вікна повибивали, в кухні впала стеля, той пластик з тією глиною, Боже, що там робиться. Все потрощило, двері, жах. На хаті 25 листів шиферу”,- розповідає пані Галина.

Два дні тому ворог вдарив по тутешньому об’єкту інфраструктури і потужною хвилею одночасно знесло дахи та вікна не лише у Грузевиці, а і у навколишніх селах та навіть у частині Хмельницького. Дивом минулося без загиблих. 

Пошкоджених будинків так багато, що їх ще не устигли порахувати. За приблизними оцінками військової адміністрації, це тисячі осель. Уламками скла поранено три десятки людей. Більшість вже відпустили додому, але двоє досі залишаються у лікарні. “Почули вибух, з чоловіком піднялись, діти спали, ми бігом в чому були пішли в підвал. Діти пищать, кричать. Воно сиплеться, всі в піску, вапні. Добре, що внизу у нас є підвал. Коли прийшла в підвал, я жахнулась”, - пригадує Алла. 

“Прилетів перший “шахід”, вийшов подивився, бачу нема ніби нічого сильного, через дві хвилини другий вибух, вибило двері, ми одразу дітей до родичів, люди самі почали виїжджати, евакуйовуватись”, - розповідають місцеві. 

У Грузевиці та сусідніх селах, а також Хмельницькому розгорнули пункти допомоги. Постраждалим від вибухів роздають плівку та скло, аби хоча б тимчасово закрити вікна. Працює комісія, аби оцінити збитки. Людям пропонують два варіанти компенсації. “Варіант більш простіший - здійснити ремонт за власні кошти, отримати часткову компенсацію, 80 відсотків від міського бюджету. Другий варіант - скористатись е-Відновленням, але процедура довша, люди мають зареєструватись, після того прийде комісія, обстежить, видасть акт”, - пояснює заступник хмельницького міського голови Василь Новачок.

Більшість мешканців починають лагодити житло власними силами. Поспіхом накривають шифером дахи і закривають вікна, аби згодом отримати за все це компенсацію, чиновники радять збирати усі квитанції на будматеріали. 

Нагадаємо, під ранок 13 травня регіон атакували російські дрони. Пошкоджений об’єкт інфраструктури та людське житло. Людей, які живуть близько до місць влучання, евакуювали. Медична допомога знадобилася трьом десяткам людей. 

А одного пораненого внаслідок ворожих ударів по Тернополю доправили до Львівського опікового центру, у чоловіка обпечена третина тіла. Стан другого потерпілого  кращий - він уже доліковується вдома, у нього незначні осколкові поранення.

Росіяни двічі атакували Тернопіль ракетами вихідними - пізно ввечері в суботу і на світанку неділі. Внаслідок ракетного обстрілу згоріли склади з гуманітарною допомогою, полімерними матеріалами та сільгосп-продукцією. Їх гасили усю ніч: восьми десяткам рятувальників допомагав спеціальний робот. Ним надзвичайники керували з безпечної відстані, за допомогою пульта управління.

Унаслідок ранкового недільного обстрілу руйнувань зазнав дачний кооператив поблизу Тернополя. 12 будинків посікло уламками та вибило шибки, дві хати повністю знищені. Також осколки ракети влучили у комунальне автотранспортне підприємство - пів сотні авто пошкоджені.

Читайте також:

Фірташ отримав підозру у вчиненні злочину: що відомо

США вперше передадуть Україні конфісковані активи російського олігарха: хто "збідніє" наступним

Непроста служба: як собаки під час війни рятують живих і виявляють мертвих

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація