До Румунії за 180 гривень: в Україні відкрили новий залізничний пункт пропуску з країною ЄС

До Румунії за 180 гривень: в Україні відкрили новий залізничний пункт пропуску з країною ЄС

Головна ж мета цього проєкту - не лише сполучення з Румунією, з якої можна їхати далі на південь Європи, а ще одне залізничне сполучення з Ужгородом, що особливо важливо для мешканців Чернівецької та Івано-Франківської областей.

На Закарпатті відкрили новий залізничний пункт пропуску з Румунією. Сучасний потяг курсуватиме з Рахова до румунського селища Валя Вішелуй. В майбутньому маршрут продовжать далі територією Румунії аж і до Ужгорода, йдеться в ТСН.

Багато років закарпатське місто Рахів не мало прямого залізничного сполучення навіть з обласним центром, тепер звідси курсуватиме міжнародний рейс – до Румунії. Щоправда, протяжністю у кілька десятків кілометрів, бо Румунія просто за пагорбом.

“Якщо цей потяг буде їхати лише з Рахова до Валя Вишелуй чи навіть до Сигіта, пасажирів стільки не буде… Він має продовження мати. Ми зараз розуміємо, що для нас головний рух - це Франківськ і Чернівці з’єднати з Ужгородом, це головна ціль, а зараз ми відкриваємо, поки румуни не доробили свою частину ділянки, ми відкриваємо наш рух до Валі”, - каже голова “Укрзалізниці” Олександр Камишин.

За три місяці залізничники відновили 20 кілометрів дороги, відремонтували 13 мостів, почистили тунелі. Новенький потяг Крюківського заводу їде плавно і майже безшумно і дістається кордону, де дві країни розділяє лише нахилений штахетник. Вже по румунській території потяг вповільнюється, тому що колія трохи інакша.

Новий пункт пропуску з Румунією для України саме зараз дуже важливий, переконують у Міністерстві інфраструктури. “У нас були літаки, ми якось їздили, літали і все було нормально. Ми ніколи не стикалися з тим, що нам треба швидко дістатися до якогось пункту в сусідній країні, щоб кудись поїхати. Друге питання з румунською стороною, що пунктів переходу у нас дуже мало”, - каже заступник міністра громад, територій та інфраструктури Мустафа Наєм.

Український потяг румунська делегація зустріла в парадній формі. “Ми повністю підтримуємо розвиток інфраструктури між нашими країнами, а також цим підтверджуємо, що підтримуємо Україну у війні, яку розпочала Росія”, - каже державний секретар міністерства транспорту Румунії Іринел Скріоєштягну.

До Румунії потягом – новий пункт пропуску з'явився на Закарпатті

До Румунії потягом – новий пункт пропуску з'явився на Закарпатті

Після потяг повертається до України з зупинкою в географічному центрі Європи. Залізничники вже облаштували тут зупинку, якщо серед туристів це місце користуватиметься популярністю – її зроблять постійною. Головна ж мета цього проєкту - не лише сполучення з Румунією, з якої можна їхати далі на південь Європи, а ще одне залізничне сполучення з Ужгородом, що особливо важливо для мешканців Чернівецької та Івано-Франківської областей.

До Ужгорода зараз маршрут потяга задовгий, майже десять годин у дорозі. Через територію Румунії буде в рази швидше, але цей маршрут відновлять, коли румуни відремонтують свою ділянку. Поки що потяг до Румунії ходитиме двічі на добу і вартість квитка у другому класі - лише 180 гривень. 

Читайте також:

Бої очі-в-очі: на Харківщині військові відтісняють ворога у бік кордону

Лавра звикає до молитви українською: вже вдруге очільник ПЦУ Епіфаній звершив літургію в Успенському соборі

Життя місцевих у Бахмуті дивує спокоєм, поки в їхніх будинках точаться бої, а на вулицях підривають автівки

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3905
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація