До ЄС пускатимуть усіх щеплених від коронавірусу: чи потраплять до "списку обраних" українці

Дата публікації
Перегляди
6539
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До ЄС пускатимуть усіх щеплених від коронавірусу: чи потраплять до "списку обраних" українці

Фото: Associated Press

Єврокомісія пропонує визнавати тільки ті вакцини, що отримали авторизацію Європейської агенції медичних препаратів.

Єврокомісія пропонує країнам ЄС дозволити в’їзд для всіх іноземців, щеплених від коронавірусу. І йдеться не лише про важливі поїздки, а й про несуттєві - тобто, туризм.

Про це 3 травня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ба більше - мандрівників у Євросоюзі може побільшати і через те, що пропонують змінити правила, за якими країни відносять до "червоної" зони.

Станом на зараз Україна перебуває у "червоній" зоні, згідно з правилами ЄС. Практично, як і решта світу.

Правила Євросоюзу жорсткі. І Єврокомісія пропонує їх трохи послабити.

Навіть якщо країна залишається у "червоній" зоні, пропозиція Єврокомісії передбачає, що вакцина уже від початку літа стане перепусткою у країни Євросоюзу.

В Брюсселі пропонують пускати туристів через два тижні після отримання ними рекомендованої дози. Для одних вакцин достатньо одного щеплення, інші — вимагають два.

Новини світу: ЄС може дозволити в'їзд вакцинованим туристам – чи стосуватиметься це українців  

Новини світу: ЄС може дозволити в'їзд вакцинованим туристам – чи стосуватиметься це українців  

І ось тут головне питання, яке поки що не має відповіді. Єврокомісія пропонує визнавати тільки ті вакцини, що отримали авторизацію Європейської агенції медичних препаратів. Це чотири вакцини — від компаній "Астра-Зенека", "Модерна", "Пфайзер"/"Байонтек" та "Джонсон-і-Джонсон".

Відповідно, китайська "Коронавак", яка застосовується в Україні, разом із "Астра-Зенекою" і "Пфазером", поки що залишається за бортом.

До того ж, поки не дуже ясно, як країни ЄС будуть ставитися до вакцини від "Астра-Зенека", що виробляються в Індії та Південній Кореї. Адже дозвіл ЄС прив’язаний не тільки до самого препарату, але й до заводу, де він виробляється.

Пропозиція Єврокомісії передбачає, що дозвіл можуть розширити на усі вакцини, сертифіковані ВООЗ. Тоді, обидві "Астра-Зенеки" потрапляють у цей "зелений список". Рішення ВООЗ щодо китайської вакцини від "Сіновак" очікується у найближчі дні. Тож потенційно вона теж буде дійсною для подорожів до ЄС.

Російська "Спутнік" такого сертифікату ВООЗ не має.

Тепер все залежить від Ради ЄС. Вона розгляне пропозиції Єврокомісії найближчим часом. Там же будуть вирішувати, які вакцини визнаватимуть. Пізніше стане відомо, і як саме треба буде підтверджувати вакцинацію — які документи, чи сертифікати.

Наступна публікація