Дорогоцінне тепло: у більшості міст України тарифи на опалення та гарячу воду шалено зростуть

Дорогоцінне тепло: у більшості міст України тарифи на опалення та гарячу воду шалено зростуть

У Києві вартість цих послуг підвищиться до 40%, у Чернівцях уже зросла на 70%.

Підприємства теплокомуненерго почали оприлюднювати тарифи на опалення та гарячу воду.  У столиці пропонують за опалення платити наперед, щоб майбутні суми у платіжках надто не лякали. Про це йдеться 13 липня в сюжеті ТСН.19:30.

Мешканці Києва цього тижня отримали квитанції за послуги теплопостачання з новим рядком - рекомендованим авансовим платежем. Столична пенсіонерка Катерина Іванівна каже, що у неї ця сума становить 517 гривень, але платити наперед вона не ризикує.  “Я думаю, це якісь “фокуси”. Потім вони такого накрутять, що ми не розберемося до кінця життя”, - вважає вона. 

Насправді ж розмір авансового платежу визначити не складно. Для кожної квартири взяли третину від тих грошей, яку абоненти платили під час опалювального сезону. Як пояснив директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплокомуненерго” Костянтин Лопатін, наперед можна платити і більші суми, гроші нікуди не зникнуть, а залишаться на особовому рахунку як оплата за майбутні послуги. А їхня вартість буде приголомшливою, причому ледь не у всі країні. 

Причину здорожчання пояснюють тим, що тариф на опалення не переглядали кілька років поспіль, а за цей час збільшилася і вартість газу, і розмір зарплати. За підрахунками тепловиків, у столиці вартість опалення та гарячої води збільшиться приблизно на  40 відсотків. Розмір тарифу коливатиметься в межах від 2 150 до 2 300 гривень за гігакалорію, а кубометр гарячої води коштуватиме від 110 до 130 гривень.

Такі ж підрахунки зробили і в інших містах. У Полтаві, скажімо, теплоносії здорожчають на 36%, в Одесі - на 56%, а в Тернополі - на 70%. 

У Чернівцях міськвиконком уже затвердив нові тарифи. В середньому вартість тепла в столиці Буковини зросте на 70%, а для окремих помешкань — ще більше.  Скажімо, в одному з будинків у середмісті вартість гігакалорії становить майже 4,5 тис грн, оскільки тут встановлено власну котельню, яка дорога в експлуатації. 

Комунальні експерти стверджують, що цьогорічне зростання тарифів — далеко не останнє. Але вирішити проблему дорогого тепла лише в такий спосіб — неможливо. 

За словами голови Союзу споживачів комунальних послуг Олега Попенка, в Україні повинна діяти державна програма для проведення повної модернізації. Встановлення індивідуальних теплових пунктів, утеплення труб та стін дозволить скоротити споживання енергоносіїв ледь не вдвічі, а це дозволить навіть при високих тарифах платити менше.  

Новини України: у столиці тарифи на опалення та гарячу воду зростуть до 40%

Новини України: у столиці тарифи на опалення та гарячу воду зростуть до 40%
Наступна публікація