Чинників, що впливають на вагу людини багато.
Швидкість обміну речовин у людини сповільнюється лише після шістдесяти років - такого висновку дійшли американські вчені. Вони дослідили харчування людей різного віку і спростували факт, що повільний метаболізм - причина надлишкової ваги в людей середнього віку.
Від чого ж з'являються зайві кілограми досліджував журналіст Раміль Єнікєєв.
Киянин Сергій Кисельов їсть багато і зайвих кілограмів не набирає. Тож, імовірно може бути прикладом того, що американські вчені мають рацію .У свої 47 стрункий і важить більш як шістдесят кілограмів. Утім, був період, коли він таки гладшав на кілька кілограмів.
«Бували такі періоди життя, коли я намагався займався спортом, я набрав там небагато, м'язова маса. 2-3 кілограми потім, коли кидав, то все верталось на свої круги», - розповідає Сергій.
Загалом, щоби довести, що люди середнього віку гладшають не через повільний метаболізм, американські вчені проаналізували кількість спалених калорій у людей різного віку. Дійшли висновку, що обмін речовин стає повільнішим лише після шістдесяти років, поступово - майже на відсоток у рік.
Лікарка-дієтологиня про це дослідження науковців чула. Із колегами міркувала чи спиратися на нього під час роботи з пацієнтами, але переконливих доказів у твердженні не знайшли. Бо, запевняє, чинників, що впливають на вагу людини багато. Її пацієнти перед консультацією, здають аналізи, які покажуть наскільки швидкий чи повільний мають обмін речовин.
«Вона дуже індивідуальна, в перебігу життя вона все таки змінюється, в залежності від рівня статевих гормонів. Від роботи щитовидної залози, від наявності дефіцитних станів, дефіцит йоду буде знижувати синтез щитовидної залози, що буде сповільнювати обмінні процеси», - каже лікарка Каріна Дейнеко.
Фітнес-тренер Святослав Козачок твердить, що обмін речовин у людини адаптивний і залежить іще від одного чинника - фізичної активності.
«Чим активніша людина впродовж життя, тим її обмінні процеси швидші. Тим швидше відновлення організму, тим швидше будування нових клітин. Якщо ж людина не займається собою, не стежить за своїм харчуванням - це впливає на те, що після 30 вона починає поправлятися», - переконаний тренер.
Відома українська телеведуча Руслана Писанка перевірила цей аргумент на собі. Вона брала учать у реаліті-шоу і за вісім місяців скинула 42 кілограми.
«Це був проєкт, де ми багато тренувалися, 4 години на день у нас були тренування. Якщо ти не маєш навантаження раніше і тут отримала, то ти схуднеш навіть, якщо ти не хочеш схуднути», - переконує телеведуча.
І дієтологи і фітнес-тренери одностайно зазначають, аби не гладшати, треба стежити за кількістю калорій, а також більш важку їжу, до прикладу солодке, каші, картоплю - вживати в першій половині дня. І якщо людина хоче схуднути, варто вилучити з раціону деякі продукти.
«Я б виключив з раціону цукор, хліб, випічкові страви, тому що там багато цукру, а ще трансжирів. Також солодкі напої», - радить тренер.