Експерти порадили, як боротись із сповільненим метаболізмом і не гладшати з віком

Експерти порадили, як боротись із сповільненим метаболізмом і не гладшати з віком

Фото: ТСН.ua

Чинників, що впливають на вагу людини багато.

Швидкість обміну речовин у людини сповільнюється лише після шістдесяти років - такого висновку дійшли американські вчені. Вони дослідили харчування людей різного віку і спростували факт, що повільний метаболізм - причина надлишкової ваги в людей середнього віку.

Від чого ж з'являються зайві кілограми досліджував журналіст Раміль Єнікєєв.

Киянин Сергій Кисельов їсть багато і зайвих кілограмів не набирає. Тож, імовірно може бути прикладом того, що американські вчені мають рацію .У свої 47 стрункий і важить більш як шістдесят кілограмів. Утім, був період, коли він таки гладшав на кілька кілограмів.

«Бували такі періоди життя, коли я намагався займався спортом, я набрав там небагато, м'язова маса. 2-3 кілограми потім, коли кидав, то все верталось на свої круги», - розповідає Сергій.  

Загалом, щоби довести, що люди середнього віку гладшають не через повільний метаболізм, американські вчені проаналізували кількість спалених калорій у людей різного віку. Дійшли висновку, що обмін речовин стає повільнішим лише після шістдесяти років, поступово - майже на відсоток у рік.

Лікарка-дієтологиня про це дослідження науковців чула. Із колегами міркувала чи спиратися на нього під час роботи з пацієнтами, але переконливих доказів у твердженні не знайшли. Бо, запевняє, чинників, що впливають на вагу людини багато. Її пацієнти перед консультацією, здають аналізи, які покажуть наскільки швидкий чи повільний мають обмін речовин.

Схема метаболізму людини за віком: ВВС

«Вона дуже індивідуальна, в перебігу життя вона все таки змінюється, в залежності від рівня статевих гормонів. Від роботи щитовидної залози, від наявності дефіцитних станів, дефіцит йоду буде знижувати синтез щитовидної залози, що буде сповільнювати обмінні процеси», - каже лікарка Каріна Дейнеко.

Фітнес-тренер Святослав Козачок твердить, що обмін речовин у людини адаптивний і залежить іще від одного чинника - фізичної активності.

«Чим активніша людина впродовж життя, тим її обмінні процеси швидші. Тим швидше відновлення організму, тим швидше будування нових клітин. Якщо ж людина не займається собою, не стежить за своїм харчуванням - це впливає на те, що після 30 вона починає поправлятися», - переконаний тренер.

Відома українська телеведуча Руслана Писанка перевірила цей аргумент на собі. Вона брала учать у реаліті-шоу і за вісім місяців скинула 42 кілограми.

«Це був проєкт, де ми багато тренувалися, 4 години на день у нас були тренування. Якщо ти не маєш навантаження раніше і тут отримала, то ти схуднеш навіть, якщо ти не хочеш схуднути», - переконує телеведуча.  

І дієтологи і фітнес-тренери одностайно зазначають, аби не гладшати, треба стежити за кількістю калорій, а також більш важку їжу, до прикладу солодке, каші, картоплю - вживати в першій половині дня. І якщо людина хоче схуднути, варто вилучити з раціону деякі продукти.

«Я б виключив з раціону цукор, хліб, випічкові страви, тому що там багато цукру, а ще трансжирів. Також солодкі напої», - радить тренер.

Яка насправді причина надлишкової ваги у людей середнього віку

Яка насправді причина надлишкової ваги у людей середнього віку

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація