Евакуація з Афганістану до України: що розповідають люди, яким вдалося вирватися з пекла

Евакуація з Афганістану до України: що розповідають люди, яким вдалося вирватися з пекла

Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

До Києва прилетів літак, який евакуював із Кабула 83 людини.

22 серпня з Кабула до Києва бортом Збройних сил України евакуювали 83 людини. Поміж них - 31 українець. Іще із сотня наших співвітчизників залишається в Афганістані. Їх обіцяють вивезти найближчими днями.

Ситуація в кабульському аеропорту межує з війною, кажуть самовидці. У вівторок, 24 серпня, це обговорять на екстреному засіданні "Великої сімки".

Про це 22 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рейс, який прийняли сьогодні у Києві, - результат роботи дипломатів, військових, українських партнерів за кордоном.

Афганська журналістка Фатіма Хусейні досі не вірить, що таки вдалось вирватись:

"Я впевнена, ви чули, що там коїться в аеропорту, як складно і ризиковано туди дістатися. "Талібан" відкривав вогонь, іноземні солдати відкривали вогонь зі свого боку".

Вона працювала у місцевому кабульському виданні. Незалежні, прогресивні жінки, такі як Фатіма, відчувають себе у смертельній небезпеці в захопленій талібами країні.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Західна преса повідомляє про вбивство жінки просто на вулиці – бо вона була з непокритою головою. В іншій провінції таліби на смерть забили матір чотирьох дітей. Вона відмовилася готувати їм їжу. Єдиним виходом в таких умовах для багатьох є втеча - в будь-яку країну.

"Я б ніколи не змогла тут опинитися, без допомоги української армії", - каже афганська журналістка.

Новини світу: рейс із Кабула – до Києва прибули українці, які жили в Афганістані

Новини світу: рейс із Кабула – до Києва прибули українці, які жили в Афганістані

У Києві сьогодні з літака зійшли журналісти, представники громадських організацій та прості афганці, серед яких і жінка на восьмому місяці вагітності. Поміж українців були 12 контрактників, які на власні очі бачили, як "Талібан" захоплював Кабул.

"12 українців, які перебували на військовій базі поблизу Кабула, і щодо яких російська пропаганда розганяла фейк, начебто їх кинули напризволяще. Ми обіцяли повернути їх і сьогодні зробили це", – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Нині в Афганістані залишається близько сотні українців. А разом з ними і тисячі афганців та громадян інших країн, які відчайдушно сподіваються втекти від "Талібану". У тисняві загинуло ще семеро людей.

Американські й британські військові, які контролюють частину аеропорту, намагаються врятувати тих, хто вже просто на вході: їх підпирають тисячі, кому вдалося дістатися до летовища через блокпости талібів. Люди непритомніють.

Жорстока реальність: не всі, кого врятують від смерті, зможуть потрапити на евакуаційні літаки. США звернулися до України з проханням допомогти з евакуацією з Афганістану осіб, яким загрожує небезпека.

"Людей евакуювали практично з бойових дій. У нас в Афганістані залишається понад 100 українців, і найближчими днями буде продовжена операція щодо евакуації", - запевнив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

В Афганістані зараз перебуває ще один літак, який вивозитиме людей до України.

Автори: Сергій Моргун, Катерина Трифоненко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація