Фільм-розслідування про приховані статки Лукашенка подивилось за перші години мільйон людей

Фільм-розслідування про приховані статки Лукашенка подивилось за перші години мільйон людей

Associated Press

Автори фільму розповідають про приголомшливий автопарк елітних авто, який нібито належить Лукашенку.

Опозиційний білоруський канал опублікував фільм-розслідування про статки Олександра Лукашенка. Cам Лукашенко категорично заперечує наявність багатств.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Скандальне розслідування про статки Лукашенка у вечір проти 9 березня оприлюднює опозиційний білоруський канал «NЕХТА».

Усього за декілька годин його подивилися більше 1 мільйона людей. «Офіційно у нього для нас нічого немає, у нас з вами для нього є. Факти і люди, які розкажуть значно більше, ніж значиться в офіційних деклараціях», - зазначає журналіст .

18 розкішних маєтків - саме стільки, стверджують у фільмі, має нині білоруський політик. Один із них - таємний вартістю близько 40 млн доларів у Шершунах Мінської області. На утримання резиденцій із держбюджету йдуть десятки мільйонів доларів. А інколи навіть й кошти, виділені на розвиток Білорусі із Заходу. За даними телеканалу, із виділених 4 млрд доларів протягом останніх 6 років частина пішла на особисті потреби Лукашенка. «Чверть століття я президентом працюю. І якщо б уже десь якісь мільярди або палаци були, мене б вже пошматували. У мене є палац. Будиночок, де я виріс з матір'ю. Все інше - належить державі», - стверджує Лукашенко.

Новини світу: яку нерухомість довгі роки приховував Лукашенко

Новини світу: яку нерухомість довгі роки приховував Лукашенко

Автори фільму розповідають про приголомшливий автопарк елітних авто, який нібито належить Лукашенку. Тут і новенькі «Мерседеси», і «Майбахи» і ретроавта. Є й знаменита «Тесла». Колись Лукашенко заявив, що її особисто подарував Ілон Маск. Але той цю інформацію заперечив у своєму твітері.

Значна частина багатства, стверджують журналісти, Лукашенку дісталася у подарунок від бізнесменів, зокрема російських. В обмін на них білоруський політик надавав вигідні умови для їхнього бізнесу. Про те, що готовий захищати своїх політичних прибічників навіть після відставки, Лукашенко заявляв публічно.

При владі Лукашенко вже 27 років. Аби залишитися на посаді, він кілька разів змінював конституцію. А минулого літа після чергових виборів у білоруського народу увірвався терпець – там спалахнули масштабні протести. Акції не вщухають й донині.

Легітимності Лукашенка не визнали ані в Євросоюзі, ані в Британії чи Штатах. Через фальсифікації на виборах офіційний там запровадили санкції проти «бацьки» й його найближчого оточення. У списку обмежень і його старший син Віктор. Два тижні тому Лукашенко дав йому звання генерал-майора й призначив, шляхом голосування, головою білоруського олімпійського комітету. Утім визнавати Віктора Лукашенка в міжнародному олімпійському комітеті не планують. Він перебуває під санкціями через дискримінацію спортсменів за політичними поглядами.