Гастрономічний батл на військовому полігоні "Широкий Лан": чим здивували британський та український шефи

Гастрономічний батл на військовому полігоні "Широкий Лан": чим здивували британський та український шефи

Лі Вейк готував хагіс, а Клопотенко - борщ.

Гастрономічний батл відбувся на військовому полігоні "Широкий Лан", де зараз тривають українсько-британські навчання "Козацька булава 2021". Британію представив кухар Королівського Шотландського полку Лі Вейк. Україну - Євген Клопотенко.

Що і як готували, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 20 липня. 

Військова польова кухня розташована просто у полі. Два шефи готові змагатися. Євген Клопотенко заходить із козирів: готує улюблену страву всіх українців - борщ. Лі Вейк, кухар Королівського Шотландського полку, готує традиційну шотландську страву – хагіс. "Вона готується із міксу овечого серця, печінки, легенів. Ми його змішуємо зі спеціями і перловкою, а потім набиваємо у шлунок вівці", - розповів він. 

Процес приготування борщу уважно відстежує українська військова кухарка Оксана Лебіга. Саме вона з помічниками підбирали для Клопотенка продукти. Секретні інгридієнти борщу – розсіл з огірків та квіти просто з поля - калачики. які дадуть хороший аромат. 

Для шотландського хагісу перемелені субпродукти з вівці та перловку Лі Вейк привіз з дому. До них подає пюре  із місцевих овочів, а також соус з вершків з секретним інгридієнтом. "Віскі. Шотландці дуже люблять віскі", - каже кухар Лі Вейк. 

Новини України: на військовому полігоні "Широкий Лан" влаштували гастробатл між двома країнами

Новини України: на військовому полігоні "Широкий Лан" влаштували гастробатл між двома країнами

За гастробатлом із захватом спостерігають  канадці. Змагання  швидко переросло у взаємодопомогу. За дві години обидві страви готові. Шефи, кажуть, що отримали досвід тепер використовуватимуть в себе на кухнях. Головне - їхні страви були до смаку військовим .

"Відтепер обов'язково борщ за рецептом Євгена буде в нашому раціоні", - каже кухар з Канади. 

"Я не думав, що субпродукти так гарно можуть поєднуватися з перловкю. Соус з віскі мене здивував", - ділиться враженнями Євген Клопотенко.

Наступна публікація