Гинуть діти з обох сторін: Ізраїль і Газа продовжують обстріли без спроб примирення

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гинуть діти з обох сторін: Ізраїль і Газа продовжують обстріли без спроб примирення

Associated Press

Палестинці вимагають міжнародного покарання євреям і продовжують обстріли

ООН втретє за тиждень закликала Ізраїль та Палестину до миру, однак Сполучені Штати, вже втретє, заблокували резолюцію, яка вимагає поступок від обох сторін. Збройний конфлікт на Близькому Сході не збирається вщухати. З минулого понеділка загинуло десятеро ізраїльтян, більше сотні зазнали поранень. Втрати палестинців куди більше - зі 188 загиблих, 55 - діти.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Шестирічну Сьюзі Ешкунтану дістають з-під завалів будівлі в Газі. В лікарні за кілька годин її руку стисне батько, що вже й не мріяв побачити доньку живою. Її мама і сестри - загинули під ударом ізраїльської ракети. «Дружина схопила дівчат, повела їх з кімнати і тут друга ракета поцілила в будинок, дах обвалився, придавив мене. Я бачив, як помирає дружина. Вона впала, бетон пробив їй голову. Ми ніколи не думали, що цей дах і стіни впадуть», - каже поранений Рійяд Ешкунтана.

Фотографія Сьюзі разом з десятками інших дітей за спиною прем’єра Палестинської автономії, який закликає міжнародну спільноту натиснути на Ізраїль. «Цілі родини знищені у власних будинках. Жахливі зображення скривавлених дітей, що загинули під уламками - це один з найстрашніших злочинів, що має бути покараний міжнародним правом», - переконує він.

Але по той бік КПП, в Ізраїлі - теж діти, які бояться спати, бо щодня по країні прилітають сотні палестинських ракет. Тут куди кращий захист, тому жертв набагато менше. Але попри знаменитий «Залізний купол» - кількість загиблих зростає. «Я намилила волосся в душі, аж раптом сирена. Я вибігла, зрозуміла, що не добіжу до бомбосховища, тому сіла на підлогу у вітальні», - розповідає мешканка Сдерота Саріт Вейзман.

Новини світу: ООН знову закликала Ізраїль та Палестину до миру, однак США заблокували резолюцію

Новини світу: ООН знову закликала Ізраїль та Палестину до миру, однак США заблокували резолюцію

На третьому місяці вагітності Саріт оглядає те, що влетіло до її ванни. Сусідський будинок зруйнований вщент. А за кілька кварталів власниця пекарні виводить тих, хто сидів у неї в бомбосховищі, ледве зачувши сирену. Вона лунає щоразу, як з Сектору Гази летять нові кассами - кустарні ракети низької точності. Вони набагато дешевші за ті, якими Ізраїлю доводиться відбивати їх у небі, тому куди менш точні. За тиждень загострення кассамів випустили понад три тисячі. 450 навіть не долетіли до Ізраїлю, впавши на голови своїм же палестинцям.

Наземної операції Ізраїль все ще не починає, однак до кордону Гази стягнули війська. В надзвичайно залюдненій смузі суходолу пускові установки палестинських ракет стоять поміж житлових будинків.

Деяких мешканців ізраїльтяни попереджають, навіть викладають в Мережу відео переговорів пілотів, які не стали стріляти, бо помітили дітей. Загиблі, поранені, осиротілі - вони теж перетворюються на зброю у війні. Генсек ООН, Папа Римський, інші лідери світу закликають обидві сторони до миру. Ізраїль наполягає, доки ХАМАС не припинить обстрілювати його територію, це - неможливо.

Наступна публікація