Головний санлікар Кузін пояснив, коли Україна досягне колективного імунітету від коронавірусу

Головний санлікар Кузін пояснив, коли Україна досягне колективного імунітету від коронавірусу

Фото: УНІАН

За даними ВООЗ, достатній рівень колективного імунітету - 75-80%.

Головний санлікар України Ігор Кузін пояснив, коли Україна вийде на колективний імунітет від коронавірусу та скільки потрібно для цього провакцинувати людей.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

"Треба розпочинати принаймні з цих 10 млн щеплень. Це для нас план мінімум до кінця літа. Ми працюємо максимально активно, щоб наростити швидкість по всім фронтам: центрам масової вакцинації, мобільним бригадам. Це важка робота не лише рівні МОЗ. Найважче саме на обласному рівні. Працюємо вдень і вночі, плануємо логістику, як розвезти, підготувати персонал. Є чіткий план, як виконати ці 10 млн щеплень. Маємо надію, що у нас вийде", - заявив Кузін.

З приводу колективного імунітету він зазначив, що наразі про нього говорити зарано, оскільки кількість провакцинованих українців та тих, які вже перехворіли, є не надто великою.

"Я б не сподівався на колективний імунітет занадто сильно. Кількість українців, яка перехворіла, не є надто великою. Проста математика показує, що це біля 2,5 млн осіб. Ми маємо попередні цифри дослідження з визначення тих, які перехворіли. Результати будуть опубліковані у середині липня... Попередні цифри кажуть, що принаймні 32% людей перехворіло на коронавірсну хворобу... Тож, якщо 32%  вже мають імунітет, плюс якщо ми зробимо 10 млн щеплень, і, враховуючи поточні темпи вакцинації, в осінній період вийдемо десь на 50-60% імунітету. Проте це недостатній показник, щоб ми не фіксували осіннього підйому захворювання", - пояснює головний санлікар країни та додає, що достатній рівень колективного імунітету за даними ВООЗ - 75-80%.

"ВООЗ каже про 75-80% - як старт, щоб ми могли говорити про більш-менш сформований колективний рівень відповіді. Тому, швидше за все, ми стикнемося з осінньою хвилею. Вона може бути викликана, як поширенням хвороби серед невакцинованих або неперехворілих. Так і тим, що будуть мутовані штами, особливо "Дельта", який зараз поширюється швидше, ніж інші. В Україні він теж зареєстрований і ймовірно ми з ним будемо стикатися восени. А до колективного імунітету ми підійдемо ближче до кінця цього року", - наголосив Кузін.

Повний текст інтерв'ю з головним санітарним лікарем України, читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Державний санітарний лікар Ігор Кузін про розповсюдження штаму "Дельта" в Україні

Державний санітарний лікар Ігор Кузін про розповсюдження штаму "Дельта" в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація