Головний санлікар розповів, коли та за яких умов в Україні почнуть вакцинувати дітей

Головний санлікар розповів, коли та за яких умов в Україні почнуть вакцинувати дітей

Фото: Associated Press

В Україні для щеплення підлітків використовуватиметься лише вакцина Pfizer.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що від наступного тижня можна буде зробити щеплення від COVID-19 дітям від 12 років за умови відповідного медичного висновку лікаря або при виїзді за кордон.

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1" 30 липня.

"Наказ підписано на цьому тижні, і, по суті, від наступного це можна буде зробити… Вакцинація підлітків доступна лише за показаннями – або важкі соматичні захворювання, або певні гуманітарні речі, які пов’язані з виїздом за кордон або навчанням за кордоном", - пояснив Кузін.

Головний санлікар зауважив, що є чіткий алгоритм, згідно з яким можна буде вакцинувати від коронавірусу підлітків.

"Є чітка інструкція, алгоритм, як це треба робити – основа полягає в тому, що такій дитині має бути виданий медичний висновок, і лише з таким висновком вона має прийти до центру вакцинації. Або, якщо це навчання за кордоном, має бути довідка у довільній формі, яка оформлюється педіатром", - зазначив він та додав, що в Україні для щеплення підлітків використовуватиметься лише вакцина Pfizer.

У МОЗ зазначають, що враховуючи наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ та відповідні зміни до інструкції вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech, цей препарат дозволено використовувати дітям віком від 12 років в Україні в разі, якщо дитина:

  • має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
  • з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19;
  • приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі діти віком 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря дитини.

Також Кузін наголосив, що наразі масова вакцинація дітей не передбачається.

Нагадаємо, в Україні вакцинальна кампанія стартувала 24 лютого. За цей період в країни вже зробили понад 5 млн щеплень: одну дозу отримали – 3 437 629 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 938 495 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Проблеми підлітків
Наступна публікація