Гра у війну мілітарі іграшками: коли батькам варто насторожитись

Виробники іграшок все частіше створюють "хлопчачі" іграшки у рожевих кольорах, щоб і дівчатка могли "озброюватись".

Гра у війну

Гра у війну

Українські діти все частіше обирають для гри військову тематику і це такий спосіб впоратись із стресом, але є моменти, які батькам важливо не проґавити, йдеться в ТСН

Артемко, Даня, Тимур і Діана з різних міст і регіонів, але всі разом із батьками тікали від війни і так опинилися під дахом модульного містечка на Київщині. Даня досі згадує, що довелося пережити у рідному Бахмуті. “Прям так над хатою пролітає і як шандарахнуло. Вікна засвітилися, вся вулиця засвітилася”, - пригадує хлопчик. 

У модульному містечку є ігрова кімната, тут у хлопців колоди карт із картковими мастями, але з зображенням вибухонебезпечних предметів. Сюди їх привезли волонтери, але розробники британці, які певні, що українським дітям такі тематичні картки допоможуть легко розпізнати загрозу. І у тутешніх дітей окрім зображень на картах, жодних іграшок, які б нагадували про війну, тут немає. “Цього достатньо в небі над головою, тому вдома його не потрібно тримати. Тому ми сюди закуповуємо виключно дитячі іграшки”, - каже представниця благодійного фонду Дар’я.

Втім, в одній зі столичних іграшкових крамниць кажуть, попит на мілітарі-забавки був завжди, але від початку повномасштабної війни почав рости. “Мілітарі-іграшки не можна назвати трендом. Вони, як частина нашого життя, були популярні завжди. Останнім часом попит зростає. Постачальники завозять все нові й нові іграшки”, - розповідають у магазині.  

Серед лідерів продажу тут чотирилапий сапер – м’який пес Патрон, але можна побачити і пластикові гвинтокрили, і конструктори з військовими суднами, і навіть рожевий бластер з задумом, що дівчата мають теж озброюватися.

Мілітаризація ігор – процес природний, пояснюють психологи. Малечу переповнюють емоції, які спровокувала війна. І, краще, аби діти це проживали у таких забавлянках. “Перше, що ми робимо – ми видихаємо. Говоримо собі, що це не проблема, це може бути нормальний етап розвитку моєї дитини”, - переконує психологиня Дарія Селіванова. 

Різні сценарії, ролі та креатив, психологи нагадують:  ігри для дітей це і новий досвід, і розвиток фантазії, і спроба адаптуватися до реалій, щоб їх простіше переживати. Але є маркери, які мають насторожити батьків. “Дитина починає або кусати нігті, або виривати шматки волосся, або царапати себе, або завдавати шкоду комусь із менших, наприклад, у своєму оточенні”, - попереджає психологиня.

Говорити з дітьми про їхні почуття, стежити, як вони їдять і сплять, і не забороняти дітлахам проявляти свої емоції - такі поради фахівців. Фантазуйте разом з ними, малюйте війну та грайтеся. Головне, щоб в історії завжди був хороший кінець.

Читайте також:

Роботи "французького Бенксі" крадуть із поруйнованих міст, але він не засмучується і створює нові мурали

Ворожі ракети двічі влучали в помешкання сім'ї на Запоріжжі: обидва рази врятувались дивом

Батько загиблого захисника Маріуполя на згадку про сина повторив його шлях, а з ним і півтори сотні однодумців

Пов’язані теми

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie