Харків'янин став першим українцем, який чотири рази підкорив найвищу гору світу Еверест

Харків'янин став першим українцем, який чотири рази підкорив найвищу гору світу Еверест

Фото: facebook.com/valentyn.sypavin

Рекордсмен повернувся додому зі своєю інтернаціональною командою.

Перший українець, який підкорив найвищу гору світу Еверест чотири рази, харків'янин Валентин Сипавін повернувся до України після 50-денної експедиції. Не сам, а зі своєю інтернаціональною командою.

Про те, чому альпіністи на сходженні категорично не спілкувалися з іншими групами, і що таке "поцілунок Джомолунгми" - 3 червня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вони вивозять свій величезний вантаж - на вулицю з аеропорту. До групи альпіністів біжить жінка - дружина зустрічає львів'янина Ігоря Яськевича - так вийшло, що родина пережила чи не найстрашнішу добу - коли він йшов на гору.

А Валентин Сипавін - рекордсмен - він вже чотири рази побував на найвищій точці світу. І встиг одразу ж піднятись на сусідню гору Лходзе. Але головне - стовідсотково привів до успіху усю свою міжнародну команду.

"Команда крута, сезон дуже складний був, COVID-19, погода не дуже добра, але ми впорались", - розповів він.

Четверо українців, білоруска та молдаванка 50 днів йшли до своєї мети. Ігор зі Львова - мав вперше зійти на Джомолунгму. Але на певній точці - забракло кисню в балонах. І він вирішив - спуститься нижче, щоб потім дихати на горі.

"І вже в ніч я пішов з двома шерпами, я був єдиний на горі. Але тут чисто фізично я не знав, чи вистачить організму сил на півтора сходження, ну вистачило, все нормально", - розповів він.

Дружина Лариса усю експедицію дуже переживала. А один день - Ігор взагалі не виходив на зв'язок.

В Ігоря - сліди ран на обличчі.

"Обморожене, ну це називається "поцілунок Джомолунгми", - пояснює він.

Новини України: на Батьківщину повернулися українці, які підкорили найвищу гору світу Еверест

Новини України: на Батьківщину повернулися українці, які підкорили найвищу гору світу Еверест

В цій експедиції додався ще один ворог - COVID-19. Щоб не заразитись, альпіністи відмежувались від інших груп, спілкувалися тільки месенджерами. 

Та всі труднощі команда подолала. Повернулись здоровими і щасливими, що дивились на світ із висоти вісім тисяч вісімсот сорок вісім метрів.

Сходження на Еверест потребує великих витрат. І це також бізнес. Але жодні гроші тобі не допоможуть в горах - маєш зійти сам і повернутись сам.

Нагадаємо, що у березні вчителька географії Христя Мохнацька піднялася на найвищий вулкан світу — Очі Пустелі в Південній Америці. Більшість альпіністів долають шлях на його вершину, а це майже сім тисяч метрів, кілька днів. А пані Христина зробила це всього за 19 годин і встановила національний рекорд

Повʼязані теми:

Наступна публікація