Хотіла стати Рапунцель: 5-річна вінничанка продала своє волосся заради спецхарчування онкохворого хлопчика

Хотіла стати Рапунцель: 5-річна вінничанка продала своє волосся заради спецхарчування онкохворого хлопчика

Дівчинка вирішила, що можна бути і Білосніжкою.

Вінничанка Тетяна Посоюзна погодилась зрізати довгу косу і продати волосся, аби купити спеціальне харчування для онкохворого хлопчика. 10-річний Артемко хворіє на лейкоз і окрім хіміотерапії потребує спеціального догляду.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

П’ятирічна Тетянка дуже любить своє довге волосся, яке ніколи не стригла, бо вважає - з ним вона як казкова принцеса.  «Воно в мене дуже довге і скоро я можу стати Рапунцель», - переконувала дівчинка.

Аби заплести густе і кучеряве волосся у косу, мама Анастасія витрачає чимало часу. Врешті малій це набридло і вона вирішила змінити імідж. «Спочатку я хотіла стати Рапунцель, але подумала, чому б не стати Білосніжкою», - каже Тетянка.

«Коли зайшла мова, щоб підрізати волосся, ідея виникла миттєво. Кошти будуть нам за волосся, ми їх вирішили передати в онкоцентр», - розповідає мама крихітки Анастасія.

Гроші за свої коси дівчинка  захотіла пожертвувати 10-річному Артему Білоусу. Хлопець із складною онкологією, пережив кілька блоків хіміотерапії, зараз йому необхідне спеціальне харчування. «Окрім гострого лейкозу в нього є порушення вуглеводного обміну і затримка фізичного розвитку», - розповідає  лікарка-гематологиня Вінницької дитячої лікарні Ольга Кузь.

Новини України: 5-річна вінничанка зрізала косу і продала волосся, щоб допомогти хлопчику з онко

Новини України: 5-річна вінничанка зрізала косу і продала волосся, щоб допомогти хлопчику з онко

Тож вже наступного дня Тетянка прийшла до перукарні і попросила зачіску каре. Перукарі хвилюються. «Такий мандраж. Інші дітки хочуть телефон, чи до путівки батькам докласти, а ти така молодчинка», - каже перукарка.

Волосся розчісують, заміряють і ділять на окремі хвостики, які обережно зрізають. Тетянка радіє, адже це вона робить вперше. Волосся зважують і оцінили у понад 2 тисячі гривень.  «Це дитяче волосся, воно м’яке, хороше, якісне, гарно носиться, вважається елітне, дитяче волосся завжди в ціні», - розповідає адміністраторка салону краси Ніна Моргаєва.

Мама Тетянки каже, щаслива, що донька стала маленькою волонтеркою у п’ятирічному віці  «Хочу, щоб якщо в людей є можливість допомогти, щоб допомагали. В нас немає можливості грішми, то якщо є можливість волоссям, то ми використали», - додає жінка.  

Після перукарні Таня із новою зачіскою рушила до лікарні. В подарунок Артему несе спеціальне харчування. «Він дуже погано набирає вагу, ми підгодовуємо його таким, щоб підтримати», - розповідає мама хлопчика Інна Череватова.

Дорослі ж волонтери кажуть, Таня приклад того - що допомогти може кожен. «Це можливо і сподіваємось, що будуть долучатись, хтось здасть волосся, хтось стане донором крові, хтось зареєструється в базі донорів кісткового мозку», - каже волонтерка Надія.

Новоспечена маленька волонтерка обіцяє і далі займатися благодійністю, а ще обов’язково навідати Артема, коли він одужає.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Наступна публікація