Ізраїльські лікарі заявляють про перемогу над коронавірусом і ПЛР-тести називають рудиментом

Ізраїльські лікарі заявляють про перемогу над коронавірусом і ПЛР-тести називають рудиментом

Associated Press

Країна, якій вдалося: ізраїльські лікарі поділились досвідом, як здолати коронавірус

Сьогодні в ТСН ексклюзивний репортаж із Ізраїлю, де уже зачинили «ковідні» відділення, припинили тестувати на коронавірус і закінчують вакцинацію людей, яким понад 16 років.

На ізраїльських вулицях веселі натовпи, з-під масок стирчать носи, хтось вже взагалі без маски, бо  вже можна. Захист на обличчі потрібен хіба в транспорті або в магазині. Це один із тих звичайних днів, про які ще недавно можна було лише мріяти.

В одному із торгівельних центрів можна вільно купити шльопанці чи спокійно випити каву, але ніщо не видає, що ще не так давно тут було місце боротьби з коронавірусом.

Одна із лікарень змогла розгорнути одне із найперших «ковідних» відділень лише за 5 годин. «Ми можемо сказати,  що ми однозначно перемогли «корону»», - хизується голова лікарні.

За розгортанням ліжок Міністерство охорони здоров’я звернулося саме до Бориса Левіна, бо ще до пандемії його лікарні займалися пацієнтами поважного віку, багато хто - з потребою у штучній вентиляції легень. Тому обрали спеціалістів, яким звично працювати з коронавірусною групою ризику. «Наше досягнення, що 88% літніх людей, котрі захворіли  корона вірусом, і які потрапили до нас, одужали і повернулись туди, звідки до нас приїхали», - констатує генеральний директор мережі ізраїльських лікарень Борис Левін.

На початку пандемії Ізраїль був у більш загрозливій ситуації, аніж Україна. Мешканців у країні менше, але через невелику територію Ізраїль густонаселеніший, тобто вірус тут мав би розповсюджуватися швидше. Тривалість життя тут значно більша, що автоматично і збільшило і групу ризику, серед яких були навіть і сторічні пацієнти. Але Ізраїль зробив диво - рівень смертності склав 0,06%.

Коридорами клінік ходять ті, кого ще нещодавно  привезли сюди на каталках. Тих, кого поставити на ноги вже не виходить забезпечують максимально комфортним життям.

В ізраїльських лікарнях не знали дефіциту кисню, як і браку персоналу.  «Мені потрібні люди, які готові працювати, ми платили мізерну премію», - каже лікар.

Новини світу: ТСН покаже ексклюзивні кадри Ізраїлю, де побороли коронавірус

Новини світу: ТСН покаже ексклюзивні кадри Ізраїлю, де побороли коронавірус

Нову тоді ще невивчену хворобу ізраїльські медики сприйняли як професійний виклик. Серед таких Борис Бриль, якого часто бачили в ТСН - він  другий рік бореться з «ковідними» міфами.

Борис розповідає, що в Україні коронавірус не завжди лікують, ґрунтуючись на доказовій медицині. Натомість роблять зайві, іноді шкідливі процедури - от як комп'ютерну томограмму. Показує один з найкращих  томографів у світі - тут не було жодної людини з коронавірусом, бо ця процедура не має сенсу, переконує Борис. «Якщо у людини коронавірус, то має значення провітрювання, кількість дихання, але в жодному разі КТ не має стосунку до коронавірусу, крім важких пацієнтів і наукових цілей», - переконує Борис.

В Ізраїлі коронавірус підштовхнув науку. Професор Девід Лінтон вивчав проблеми дихання ще до хвороби, він - пілот та лікар одночасно, сам літає світом, аби врятувати особливо складних пацієнтів. «Це зразок легень, на екрані можна бачити легені та грудну клітку», - показу Девід Лінтон, як вдосконалив апарат для штучного дихання.

Такий апарат ШВЛ аналізує та вирішує, скільки пацієнту потрібно кисню. «Він примушує людину намагатися дихати, поки не доведе до стану, що людина дихає самостійно», - додає професор.

Доктор В’ячеслав Дашевський розробив систему тестування, яка убезпечила лікарів та пацієнтів - пацієнти могли прийти на лікування, а медики на роботу - тільки через ПЛР-тест. Але тепер навіть тестування Ізраїлю непотрібне. «Стало вчорашнім днем, бо всі, хто до нас приходить на операцію – це пацієнти, у яких «зелений паспорт», ПЛР-тести в шафі лежать, це все рудименти», - запевняє медицинський директор міжнародного департаменту В’ячеслав Дашевський.

Ізраїль вийшов на рекордні показники вакцинації у світі у лютому цього року. Але це не завадило ввести в країні жорсткий локдаун - країна спорожніла під загрозою великих штрафів. Коронавірус не вплинув на роботу звичайних клінік - ізраїльтян продовжували лікувати. Медики були вакциновані 100%. На відміну від України, відмов від щеплень практично не траплялося: хто не вакцинувався, той не працюватиме у лікарні.

Тепер «ковідні» відділення в Ізраїлі перетворюють на «постковідні», де люди після хвороби проходять реабілітацію. Прості навички відновлюють поступово - крок за кроком і повертаються до звичайного життя, яким живе вакцинована країна.