Ізраїльські військові завчасно попереджають про знищення об’єктів Гази: палестинці ховаються у школах ООН

Дата публікації
Перегляди
1419
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ізраїльські військові завчасно попереджають про знищення об’єктів Гази: палестинці ховаються у школах ООН

Фото: Associated Press

Палестинці, що живуть на півночі й сході Гази, виїжджають до інших районів міста.

Ізраїльські авіація, танки та артилерія пішли у наступ на Сектор Гази. Кількість жертв протистояння зростає: у Газі - 119 загиблих, в Ізраїлі - 8 жертвою стала 87-річна жінка, яка померла під час падіння дорогою до бомбосховища.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

160 літаків, танки та артилерія вражають цілі в Секторі Гази. Атака триває 40 хвилин - небо над містом палає червоним. В ізраїльській армії розповідають - ціллю атаки була мережа підземних тунелів, які палестинські угруповання використовують для укриття та переміщення. Водночас, у міноборони Ізраїлю наголошують - на територію Сектора Гази війська не заходили, хоча плани наземної операції розробляють. Країна мобілізує дев'ять тисяч резервістів, які мають прибути на військові бази в повній бойовій готовності.

Із Гази в бік Ізраїлю летять ракети. Від початку конфлікту їх уже під дві тисячі. І близько третини - падає під час запуску на свої ж території. Ситуація в місті напружена, виникають проблеми з електрикою та водою. Палестинці, що живуть на півночі й сході Гази, виїжджають до інших районів міста. Прихистку шукають у школах, якими опікується ООН. І звинувачують ізраїльську армію, - нібито про атаку та не попередила. «Не було жодного попередження, або чогось. Ми відчули, як будинок почав здригатися, ми не могли вийти. Ситуація була складною, ми молилися до світанку. А потім почали виходити, один за одним. Ми з'ясували, що в цьому районі не було нікого, крім нас - усі евакуювалися», - кажуть місцеві.

В Мережі з’явились кадри, зняті у вівторок, - будівельник Джамаль розмовляє телефоном з ізраїльським офіцером. Той попереджає, що висотку, яку, за даними Ізраїлю, використовують бойовики ХАМАСу, вирішили знести. «Я кажу, що дозвольте вивести мешканців. Він сказав: "Дам тобі дві-три години, але спершу, послухай, я випущу попереджувальну ракету», - розповідає чоловік.

Вони проводять ретельну розвідку й обирають ракети необхідної летальності, аби вразити лише тих, кого потрібно, кажуть співрозмовники агентства Reuters в ізраїльській армії. І таких дзвінків із попередженнями про атаку дедалі більшає.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1419
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація