Перейти до змісту
Кеннеді могли вбити за особистим наказом Хрущова: ексголова ЦРУ вказав на нові сенсаційні докази
Associated Press

Мемуари двох колишніх офіцерів розвідок проливають світло на загадкові події 60-річної давнини і підкидають нові теорії щодо обставин вбивства.

Колишній голова ЦРУ США Джеймс Вулсі заявив, що до вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді 22 листопада 1963 року причетні радянські спецслужби. Він звинувачує першого секретаря ЦК КПСС Микиту Хрущова в організації замаху на вбивство. 

Про це Вулсі розповідає у спільних мемуарах з ексгенералом зовнішньої розвідки Румунії Іоном Пачепою. Витяги з книжки "Операція "Дракон": всередині секретної війни Кремля проти Америки", яка була випущена 23 лютого, отримав The New York Post.

Автори мемуарів:

  • Роберт Джеймс Вулсі, керував ЦРУ у 1993-1995 рр. (за іронією долі різко подав у відставку під час скандалу з Олдрічем Еймсом. Той був подвійним агентом, який служив у ЦРУ, а згодом почав працювати на радянську розвідку. — Ред.).
  • Генерал-лейтенант Іон Міхай Пачепа, ексглава румунської спецслужби "Секурітате" та колишній радник румунського лідера Миколи Чаушеску. У 1978 році Пачепа втік до США і домігся там політичного притулку. А нещодавно, 14 лютого 2021 року, помер від COVID-19. 

Автори стверджують, що Лі Гарві Освальда, який вбив президента Кеннеді, ще 1957 року завербував СРСР під час його служби у морській піхоті США в Японії. Протягом декількох років Освальд працював на радянську владу, добуваючи цінну інформацію, яка, зокрема, дозволила СРСР збити американський літак-розвідник U-2 з пілотом Гері Паверсом 1960 року. Після виконання низки секретних місій 1962 року Освальду було доручено, ймовірно, самим Хрущовим, розпочати підготовку до вбивства глави Білого дому. 

Як відомо з біографії Освальда, свого часу він вирішив переїхати до СРСР і від жовтня 1959 року до червеня 1962-го жив у Мінську і працював токарем на заводі. Згодом він повернувся до США і працював на книжковому складі. 

Хоча Освальд і хотів залишитися в Радянському Союзі, його врешті-решт переконали повернутися до США для вбивства президента Кеннеді, якого став зневажати Хрущов. Освальду знайшли радянську дружину і відправили назад до США в червні 1962 року
йдеться у мемуарах.

Приблизно у червні-квітні 1963 року "Совєти" передумали і наказали Освальду відмовитися від плану, оскільки, як пишуть автори, до цього часу "КДБ та керівництво країни зрозуміло, що божевільні ідеї Хрущова надають їхній країні жахливої ​​репутації... Ще один помилковий крок імпульсивного Хрущова, і могла би бути ядерна війна". Однак Освальд був занадто фанатичний і налаштований довести справу до кінця. 

Освальд знав, що Микита Хрущов, лідер Радянського Союзу (що став раєм і новим домом для Освальда) доручив йому це завдання, і він був впевнений, що зможе його виконати
пишуть автори
док
Копія повідомлення про вбивство президента Кеннеді, відправленого телетайпом

Автори стверджують, що всі докази, необхідні для розгляду справи, містяться у 26-томному звіті Комісії Воррена. Записи, які нараховують 888 сторінок, були оприлюднені 1964 року. Однак частина звіту виявилася настільки "закодованою", що досі ніхто не розумів її істинного значення.

Розшифровані частини доказів свідчать про те, що вбивця Джона Ф. Кеннеді Лі Гарві Освальд мав таємну зустріч у Мехіко зі своїм радянським куратором, "паном Костіним"
зазначають Вулсі і Палчепа

Вони також наводять лист, датований 9 листопада 1963 року — буквально за два тижні до вбивства Кеннеді — який був написаний після повернення Освальда з поїздки до Мехіко. У ньому згадується про зустріч із "паном Костіним", якого автори ідентифікують як Валерія Костікова, агента 13-го відділу КДБ, відповідального "з вчинення вбивств за кордоном". 

Автори не пропонують жодних доказів віддання наказу про вбивство або будь-якого наказу про зміну курсу. Натомість вони вибудовують свою версію на основі листів: про зустріч Освальда з агентами КДБ та інші приготування до повернення вбивці та його сім’ї до СРСР після закінчення своєї місії.

В одному з таких листів Освальд 1 липня 1963 року звернувся до Посольства СРСР з проханням про надання окремих віз для нього та його дружини й дочок. Автори вважають, що з цього можна зрозуміти, що "Освальд хотів побачити свою дружину та дітей у Радянському Союзі до вбивства президента Кеннеді (22 листопада 1963 року. — Ред.), і що він вимагав окремої в'їзної візи, щоби скористатися нею після виконання своєї місії".

Вулсі та Пачепа також наголосили, що після вбивства Кеннеді СРСР розгорнула кампанію дезінформації, намагаючись переконати світ, що "Совєти" жодним чином не причетні до трагедії.

NYP зазначає, що хоч аргументи авторів не здаються "залізобетонними", їхня впевненість незаперечна.

Зрештою, немає сумнівів, що Лі Гарві Освальд був навчений КДБ вчинити вбивство президента Джона Кеннеді... Навіть після того, як КДБ наказав Освальду відступити, Освальд вперто продовжував робити те, що він вважав своєю особистою місією, яку йому доручив його кумир Хрущов
пишуть автори. 

Більше про історію життя 35-го президента США Джона Кеннеді, а також подробиці та обставини моторошного вбивства, яке досі не дає спокою багатьом — читайте у спецпроєкті ТСН.ua.

Відео У США розсекретили частину документів у справі про вбивство Кеннеді