Кількість жертв обстрілів Ізраїлю і Гази зростає: гинуть діти по обидва боки

Кількість жертв обстрілів Ізраїлю і Гази зростає: гинуть діти по обидва боки

Associated Press

7 жертв вибухів в Ізраїлі і понад 65 – у Секторі Гази.

Радбез ООН призначає третє закрите засідання через загострення на близькому сході – Ізраїль та Сектор Гази продовжують обмінюватися ракетними ударами. З двох спроб в закритому режимі ухвалити резолюцію, що розкритикувала б обидві сторони за ескалацію насильства і закликала б до миру, не вдалося: її блокують Сполучені Штати.

"Залізний купол", знаменита ізраїльська ППО не витримує масованих ударів з Гази і в передмісті Тель-Авіва спалахує житловий будинок. Тисяч шістсот ракет за три доби - підраховують ізраїльські військові і вішають ролик для Заходу: «Уявіть, що це відбувається в Вашингтоні, Парижі або Лондоні. Але зараз це - Тель-Авів, Єрусалим, Єхуд, Ашкелон». «У нас була дуже тяжка ніч. Сирени загули о 8 вечора. Ми чули і шум  і вибухи. І не були певні, чи ракети кудись влучили, чи їх перехопив «Залізний купол». Потім все повторилось о 23, а потім ще раз о 3 годині ранку», – розповідає мешканець Тель-Авіва Жордана Грего

Сьома жертва обстрілів – 5-річний хлопчик Ідо Авігаль, ракета влучила у незачинене вікно бомбосховища. Лікарі врятували його поранену маму, а його самого – не змогли. У Газі жертв набагато більше, з 67 загиблих, дітей – чверть. В густонаселеній смузі палестинського анклаву бойовики ХАМАС розташовують пускові ракетні установки і копають тунелі під школами та жилими будинками. По них цілять з ізраїльських літаків.

Відео обстрілів спеціально для ТСН зняв лікар з Сектору Гази Абдельхай Абунада. Аль-Шорук - найвища будівля в Газі, де розташовані офіси провідних місцевих та іноземних медіа - не пережила цієї ночі.

Новини світу: радбез ООН призначає третє закрите засідання через загострення на Близькому Сході

Новини світу: радбез ООН призначає третє закрите засідання через загострення на Близькому Сході

Міста, де палестинці живуть разом з ізраїльтянами, перетворюються на зону постійних сутичок. Напередодні поліція заарештувала чотириста людей. Еден Мацур ледве вибрався з сусіднього передмістя живим і показує каміння, яким потрощили його машину.  «В місті Лод мене оточило приблизно сто арабів, спитали: я єврей чи араб. Я сказав араб, але вони почули акцент, почали жбурляти каменями в машину. Мені пощастило, що інших машин не було, я здав назад на повній швидкості, мало не збиваючи людей. Я нічого не бачив, перед очима стояла смерть», – каже місцевий мешканець Еден.

В ту ж ніч натовп ізраїльтян забиває ногами палестинського водія.

«Це анархія, ніщо не може її виправдати. Ніщо не може виправдати лінчування євреїв арабами, і так само ніщо не може виправдати лінчування арабів євреями. Це неприйнятно», – підсумовує прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.

Ізраїль розробляє план наземної операції в Секторі Газа і закликає світ визнати його право на самозахист. Підтримавши його і двічі заблокувавши спільну резолюцію радбезу ООН, Сполучені Штати продовжують закликати сторони до деескалації, зі схожою заявою виступив і ЄС.