Кіоскові війни: в Києві триває демонтаж незаконно встановлених МАФів

Кіоскові війни: в Києві триває демонтаж незаконно встановлених МАФів

Фото: facebook.com/kyivblagoustrii

Загалом у столиці із 8,5 тисяч наявних МАФів - півтори тисячі - незаконних. 

Незаконно встановлених МАФів у столиці так багато, що вже з’явились кілька великих штрафмайданчиків з вилученими ятками.

Знімальна група ТСН побувала на одному з них, а також разом з комунальниками поїхала в рейд по нелегальних МАФах. Подробиці 22 липня в сюжеті ТСН.19:30.

Автомобіль-маніпулятор примощується якомога ближче до брудного бляшаного кіоску. За процесом пильно спостерігають хлопці. 

Вони стоять збоку, хоча ще кількадесят хвилин тому - оточили кіоск і навіть залізли на нього, аби заблокувати демонтаж.

МАФ зрадницьки зачіплюється за дерево, проте його таки ставлять у кузов евакуатора.

Далі інші глядачі біля іншого магазину. Він набагато більший, маніпулятором не піднімеш. Тому доводиться розбирати. Всередині до останнього - кипить робота. 

Такі спокійні рейди - справжня рідкість, кажуть працівники благоустрою. За роки роботи чого тільки не бачили: були і бійки, і газові балончики, а одного разу захисник МАФу навіть облив себе бензином і грозився підпалити. 

"Підкладають "їжаки" під колеса, ріжуть колеса автотехніки, навіть було таке, що розбивали сигнальні маяки, били скло в машинах", - розповідають вони.

У столиці часом - до 30-ти демонтажів на день. Їх проводять лише після спеціальних приписів до власників чи орендарів - мовляв, або надайте документи, або протягом трьох днів приберіть кіоск самостійно. Всі тимчасові споруди відвозять на спеціальні штрафмайданчики. Тут - цілі вулиці з МАФів.

Новини України: в Києві триває демонтаж незаконно встановлених кіосків

Новини України: в Києві триває демонтаж незаконно встановлених кіосків

У столиці одразу 4 таких об’єкти, на яких вже розміщено 5 тисяч кіосків. Власники цієї всячини можуть приїхати і забрати її назад.

Якщо людина показує документи на власність того чи іншого об’єкту, вона має змогу компенсувати витрати на демонтаж та забрати цей МАФ. 

Але таких власників- не більше третини. Станом на зараз Київблагоустрій має 300 заявок на демонтаж. Загалом у столиці із 8,5 тисяч наявних МАФів - півтори тисячі - незаконних. 

Читайте також: