Китайський СoronaVac проти COVID-19: що за вакцина, яка ефективність, особливості використання

Китайський СoronaVac проти COVID-19: що за вакцина, яка ефективність, особливості використання

Фото: Associated Press

Очікується, що щеплювати цим препаратом українців почнуть не раніше ніж за 10 днів.

Китайська вакцина проти COVID-19 CoronaVac виробництва компанії Sinovac, першу партію якої 25 березня завезли до Києва, зараз проходить лабораторний контроль. Лише після цього її почнуть використовувати. Очікується, що щеплювати цим препаратом українців почнуть не раніше ніж за 10 днів.

Що це за препарат, яка його ефективність, та усе, що відомо про вакцину - про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вакцину завантажили в Пекіні і зустріли в Борисполі. Україна заявила про закупівлю CoronaVac ще наприкінці 2020 року, але зареєструвала цей препарат лише два тижні тому. Було питання щодо ефективності - в одних країнах фіксували високі показники, в інших - низькі. Зараз у МОЗі орієнтуються на те, що це більше ніж 70%.

Досьє на CoronaVac нині перебуває на розгляді у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ). Але 18 країн уже схвалили цю вакцину для екстреного використання і почали щеплювати нею своє населення. Серед них Китай, Туреччина, Бразилія та Індонезія.

"Згідно з останніми даними, проведеними клінічними випробуваннями в Туреччині, а ми дивимося на них, де вакциновано понад 12 мільйонів осіб, ефективність склала 83,5%", - повідомила генеральна директорка компанії-постачальника "Лекхім" Тетяна Печаєва.

Що це за препарат

  • CoronaVac - це інактивована вакцина, тобто розроблена на основі мертвих частинок вірусу SARS-CoV-2. Вони не можуть спровокувати хворобу, але тренують організм реагувати, коли він стикається з реальним вірусом.
  • Вакцину вводять двічі: з інтервалом від двох до чотирьох тижнів.
  • Після уколу може бути озноб, підвищена температура, головний біль, а також набряк чи почервоніння в місці ін'єкції.

"У порівнянні, наприклад, з векторними вакцинами, з м-РНК вакцинами, вона менше викликає місцевих реакцій або загальних реакцій, підвищення температури", - пояснює імунолог Федір Лапій.

Що відомо про виробника

  • Компанія Sinovac, яка її розробила, - найпотужніша в Китаї.
  • Щороку виробляє до пів мільярда доз різних вакцин.
  • Зокрема, препарати проти гепатиту А та В і грипу.

Скільки коштує препарат

Україна коштом бюджету замовила у Sinovac майже 2 мільйони доз CoronaVac. Її ціна для кожної країни може бути різною. Це залежить від багатьох чинників. Київ закупив CoronaVac по 504 гривні.

"Вона не може бути дешевою. Потрібно мати певну кількість вірусу, його інактивувати і для того щоб отримати необхідну кількість вірусу для однієї дози вакцини - це те, що впливає на вартість цієї вакцини і кількість, яку можуть виготовити", - каже імунолог.

Перший транш мав би бути 700 тисяч. Але Sinovac, як пояснюють постачальники, фізично не встигає. Тому Україна отримала лише 215 тисяч. Їх одразу поділять на дві дози. На другу партію - пів мільйона доз - очікують у квітні.

Кого і коли вакцинуватимуть першими дозами китайської "Коронавак"

Кого і коли вакцинуватимуть першими дозами китайської "Коронавак"

Коли почнуть вакцинувати CoronaVac?

Не раніше ніж за 10 днів, бо препарат ще має пройти лабораторний контроль.

До того часу він зберігатиметься на складах "Лекхіму" із дотриманням температурного режиму. Це від плюс 2° до плюс 8°.

"У разі отримання позитивного висновку, вакцина буде передана ДП "Медичні закупівлі України" і після цього за наказом МОЗ розподілена до регіонів", - повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Один із плюсів цієї вакцини - це те, що в її флаконі лише одна доза. Тому не буде питань що робити із залишками. Через це нею планують щеплювати тих, хто сам прийти до пунктів щеплення не може. У пріоритеті - малорухливі люди похилого віку та ті, хто ними опікується. Їм вакцину колотимуть удома.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація