Київ атакують вітрянка та кашлюк: що спричинило інфекції і чи зупинять навчання у школах

Київ атакують вітрянка та кашлюк: що спричинило інфекції і чи зупинять навчання у школах

У Києві все більше школярів хворіють на вітрянку і кашлюк / Фото: ТСН

Головний санлікар запевняє, що епідемії немає, але погоджується, що кількість хворих чимала.

У Києві школярі почали масово хворіти вітрянкою. У соціальних мережах батьки обговорюють проблему та скаржаться, що інфекція дуже швидко передається між дітьми. 

Що кажуть батьки

Зараз масово хворіють діти у початкових класах, але вчителі чомусь не припиняють заняття.

На скарги батьків деякі освітяни відповідають, мовляв, від певних установ не було розпоряджень – тому і батьків не інформують про захворювання. То ж діти продовжують ходити до школи та інфікувати інших учнів, а також своїх найближчих родичів. 

Хоча дехто з батьків все ж дотримується правила ще від часів коронавірусу: захворів – сиди вдома.

"Шановні батьки, хотіла попередити, що в нашому класі вітрянка. Вчора у Саші з'явився перший висип, до школи не пішли. Знаю, що в нашому класі ми не перші, та й в інших класах зараз активно гуляє вітрянка. У нас все почалося з поганого сну вночі, дратівливості, та от вчора з'явився на спині один непомітний прищ. Сьогодні їх вже більше. Тому – придивляйтеся до своїх діток, оглядайте тіло", – радить одна з мам у батьківському чаті Дніпровського району.

До речі, скарги на вітрянку у навчальних закладах почали надходити від батьків ще у кінці березня, але чомусь на це заплющували очі. Тепер спалах вітрянки набирає обертів. Окрім дітей, хворіють і дорослі, бо діти "приносять" інфекцію зі школи. Тож недужають цілі родини, рясно вимащуючись зеленкою.

До вітрянки додався ще й кашлюк

Медики кажуть, що вітрянка (або вітряна віспа) дійсно стала проблемою для Києва. 

Найбільша кількість хворих зареєстрована у віковій категорії дітей 5-9 років. Це вірусне захворювання, що характеризується ураженням шкіри та слизових оболонок папульозно-везикульозним висипом. 

Окрім того, у Києві спостерігається значне зростання захворюваності на кашлюк – гостра антропонозна повітряно-крапельна бактерійна інфекційна хвороба, найхарактернішою ознакою якої є періодичний спазматичний кашель.

Що каже головний санітарний лікар Києва

Наразі в столиці спостерігається підвищення рівня захворюваності на вітряну віспу та кашлюк. Про це в коментарі ТСН.ua повідомив Сергій Чумак, головний державний санітарний лікар Києва, генеральний директор ДУ "Київський міський ЦКПХ МОЗ"

"Від початку року на вітряну віспу у Києві захворіло 3033 людини (з них дітей – 2821), а на кашлюк – 171 особа. З них діти – 163, з яких 12 було госпіталізовано. Цифри суттєві, але казати про епідемію зарано", – повідомив нам Сергій Чумак.

Він додає, що більшість дітей які захворіли не були вакциновані, що, своєю чергою, підвищує ризик ускладнень від захворювання та збільшує ймовірність госпіталізації. 

"Тому, сьогодні ми маємо час й можливості запобігти поширенню цих та багатьох інших потенційно небезпечних інфекційних захворювань в столиці, вберегти себе та своїх близьких, дітей, зробивши лише декілька простих речей – зверніться до свого сімейного лікаря та зробіть необхідні профілактичні щеплення згідно з календарем", – зазначив головний держаний санітарний лікар Києва.

Рішення про обмеження ухвалює школа

На запитання, чи не стануть зареєстровані випадки вітряної віспи й кашлюку причиною для введення карантину у начальних закладах столиці Сергій Чумак каже:

"Лише тоді якщо є пов’язані між собою випадки захворювання, у таких випадках керівництво кожного навчального закладу приймає рішення про введення обмежувальних заходів".

На вакцину від вітрянки поки чекають

До речі, батьки скаржаться, що у столиці відсутня вакцина проти вітрянки. 

Сергій Чумак зауважує, що вакцина від вітряної віспи не входить до переліку обов’язкових щеплень. Тобто людина отримує його за бажанням.

"Зараз вакцини від вітряної віспи у Києві немає. Підготовлений відповідний запит, очікуємо на її постачання", – додає головний санітарний лікар Києва.

Чому стався спалах інфекції?

Сергій Чумак додає, що спалах інфекцій пов'язаний з декількома чинниками, які впливають на розповсюдження хвороби.

"З початком повномасштабного вторгнення РФ багато людей не зверталися за медичною допомогою, відбувається міграція людей. Киянам доводиться по декілька годин сидіти в укриттях під час повітряної тривоги. Більшість ігнорують дотримання безпечної дистанції в місцях скупчення людей, не користуються захисними масками. А саме це може бути одним з джерел поширення інфекції. Також важливим є питання своєчасної вакцинації", – пояснює головний санлікар Києва.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Сніданок з 1+1 Онлайн! за 18 квітня

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація