Українські автомобілісти не готові відмовитись від автомобілів, щоб зменшити затори.
Українські автомобілісти не готові відмовитись від автомобілів, щоб зменшити затори. Натомість, аби розв'язати цю проблему, вони чекають на будівництво нових доріг і паркінгів. Такі результати власного дослідження днями опублікував найбільший сервіс онлайн оголошень в Україні.
Чому українські водії не готові пересісти на громадський транспорт, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.
Цифри опитування, як часто наші водії користуються автівками:
- 69% автомобілістів користуються авто щодня;
- 22% - кілька разів на тиждень;
- 7% - кілька разів на місяць;
- 2% - керують почергово з іншими членами родини.
У 2020 році Київ увійшов у першу десятку міст з найбільшими заторами у світі. Затримка руху в столиці склала 51%. Це означає, що годинна поїздка тепер фактично займає півтори години.
У Європі, аби розвантажити міста від автомобілів, є чимало парковок, а головне - працює зручний громадський транспорт. Ним можна швидко і безпечно доїхати до будь-якої точки. Взірцеві в цьому є Прага і Валенсія. У нас з цим ще є проблеми: особливо, якщо поглянути на маршрутки, які часто їздять за незрозумілим розкладом. Крім того, стан самого транспорту буває такий, що краще пройтися пішки.
Як українцям подолати затори, наразі це питання відкрите. Але однозначно, що це реконструкція старих і створення нових доріг, а також розв'язок, збільшення парковок. Утім, швидше за все і це не допоможе до моменту поки наші автомобілісти не захочуть пересісти на громадський транспорт. А їх, судячи з усього, пересадити туди буде дуже не просто.