Клянчив те, що у самих закінчується: експерт назвав справжню мету візиту Путіна до КНДР

Клянчив те, що у самих закінчується: експерт назвав справжню мету візиту Путіна до КНДР

Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що Путін їздив до КНДР просити важку військову техніку / Колаж: ТСН.ua

За даними аналітика, російський диктатор особисто поїхав до КНДР, щоб просити про важку військову техніку.

Російський диктатор Володимир Путін відівідав свого "колегу" з Північної Кореї, і вмить інформаційний простір заполонили повідомлення про нібито допомогу від Кім Чен Ина у війні Росії проти України.

Чи може допомогти країна, яка роками перебуває під діями санкцій, та чим саме – про це в коментарі для ТСН.ua розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Коваленко детально назвав перелік озброєння, який, найімовірніше, попросив російський диктатор для своєї армії.

"КНДР може допомогти путінській армії тим, чим вона вже допомагає. Передусім йдеться про боєприпаси 152-го та 122-го калібру для ствольної артилерії, для реактивних систем залпового вогню, 120-го та 82-го калібру міни для мінометів. Це найбільша компонента мін, яку вони будуть відправляти. Окрім цього – це ракетне озброєння, оперативно-тактичного рівня ракети. Балістичні ракети та різновиди модифікацій", – перераховує Коваленко.

Про що нове Путін міг просити саме цього разу

За словами Коваленка, особистий візит російського диктатора до КНДР може свідчити про те, що цього разу він міг просити те, що зараз найвижливіше для Росії у війні проти України – військову техніку.

"Але є такий момент, що вони (Північна Корея – Ред.) можуть, наприклад, почати відправляти техніку", – каже Коваленко.

Та додає: "Найімовірніше, візит особисто Путіна був пов’язаний саме з цим – домовитися про постачання техніки".

За даними Коваленка, в Росії скоро виникне криза з комплектацією підрозділів і компенсацією втрат.

"У них майже повністю спустошені склади та центри збереження техніки. У них це стає вже дефіцитною компонентою. 2024 рік буде для них критичним щодо забезпечення технікою. Тому Росія скрізь шукає, де можна скуповувати радянську, російську чи схожі аналоги техніки", - пояснює експерт.

Він продовжує: "Північна Корея – одна з країн, де дуже багато такої техніки. Як танків, як бойових броньованих машин, так і артилерії. Особливо треба зауважити, що у них одна з найбільших у світі компонент мінометів 120-го та 82-го калібрів. Скільки може віддати? Можливо, сотні одиниць танків, сотні одиниць ББМ, сотні одиниць артилерії та, наприклад, декілька тисяч одиниць мінометів 120-го та 82-го калібрів. Але це не настільки велика кількість, щоб якось критично змінити перебіг війни. Вона може на декілька місяців розтягнути конвульсії Росії, але не врятувати її. РФ уже давно складно воювати, і це її становище ускладнюється з кожним днем. Північна Корея – це винятково тимчасове вирішення питання, тимчасове ситуативне вирішення проблеми, а не запорука того, що Росія зможе почуватися впевнено".

Чи може попросити про корейське військо

На це запитання Коваленко відповів ТСН.ua так: "Можливо, Путін звернеться з таким запитом. Цілком можливо. Але тут багато різних проблем. За 11 тисяч кілометрів скільки вони будуть гнати військових? Чим їх озброювати, яку функцію вони виконуватимуть? Живого м’яса? В принципі – так, але Ким Чен Ину більше потрібно своє живе м’ясо, ніж віддавати його Путіну. Є різні варіації. До того ж є величезний мовний бар’єр".

Раніше повідомлялося про те, що в ISW назвали справжню мету зустрічі двох диктаторів.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація