Ключові зміни в Україні від 1 травня: що буде з цінами на газ і світло та як змінити прописку онлайн

Дата публікації
Перегляди
21к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ключові зміни в Україні від 1 травня: що буде з цінами на газ і світло та як змінити прописку онлайн

Фото: ТСН.ua

На які зміни та нововведення очікувати українцям.

Вже у травні в Україні очікують низку змін, які давно обговорюють. 

ТСН.ua зібрав інформацію про основні новації та зміни, що очікують на українців від 1 травня 2021 року. 

Ціни на газ

Від 1 травня в Україні почне діяти "річний продукт" -  фіксована ціна на газ на наступні 12 місяців. Як зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, головне завдання для уряду зараз – це встановити зрозумілі, прозорі та справедливі правила на цьому ринку:

"Компанії не зможуть підвищувати ціну. Проте встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з'явиться більше можливостей для зниження ціни. Від 1 травня державна компанія НАК "Нафтогаз України" пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу", - написав очільник уряду. 

Річний продукт – це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу. Важливо, що українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг.

Тариф на світло

Кабмін України подовжив дію ПСО до 30 червня 2021 року. Це означає, що ціна на електроенергію для українців залишається 1 грн 68 копійок за кВт/год. 

Нові правила дозволяють "Енергоатому" та "Укргідроенерго" продавати електроенергію напряму постачальникам універсальних послуг за двосторонніми договорами, без посередника у вигляді ДП "Гарантований покупець".

Фото: pixabay.com

Реєстрація ФОП на порталі "Дія" без участі держреєстратора 

Уряд запровадив експериментальний проєкт, який дасть змогу отримувати реєстраційні послуги зі створення ФОП без участі державного реєстратора.

Тепер онлайн-послуга буде доступною без участі людей:

  • Реєстрація займатиме всього 10-15 хв.
  • Буде усунено суб’єктивний фактор під час державної реєстрації, у тому числі — помилки реєстратора. Як наслідок, зменшиться кількість необґрунтованих відмов у державній реєстрації;
  • Зникнуть корупційні складники. 

Послуга буде доступною після презентації на Diia Summit, який відбудеться у травні. Також у планах зробити всі послуги для ФОП повністю автоматичними. 

Фото: Unsplash

Українці зможуть змінити прописку онлайн 

Українці зможуть змінити місце реєстрації за допомогою  порталу "Дія" вже від 17 травня. Кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації. Крім того, мільйон українців взагалі ніде не прописані.

Зареєструватися онлайн можна у власному або в орендованому помешканні. Крім того, молодь, яка змінює реєстрацію, вже не повинна йти до військкоматів. Вони будуть автоматично отримувати інформацію  про зміну місця реєстрації громадянина.

"Якщо я хочу прописатися в іншої людини, то цій людині приходить сповіщення, що у неї хтось хоче прописатися. Ви зможете ввести адресу – і власник квартири просто підтвердить це електронним підписом на порталі "Дія", – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Фото: УНІАН

Субвенція для покращення доступу до Інтернету в сільській місцевості

Уряд затвердив порядок та умови надання такої субвенції місцевим бюджетам. На сьогодні більш ніж 15 тисяч населених пунктів залишаються без можливості підключитися до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету:

"Ми надаємо місцевій владі ресурс для того, щоб виправити цю ситуацію. Адже доступ до якісного Інтернету = доступ до якісних електронних послуг", - зазначив очільник уряду Денис Шмигаль.

Загалом на відповідну програму передбачено пів мільярда гривень.

Нагадаємо, що "Укравтодор" готує низку антикорупційних реформ для реалізації "Великого будівництва". Фіналізація та затвердження Плану антикорупційних заходів заплановані на липень цього року, імплементація - на 2021-2023 роки. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація