Комунальне ноу-хау: у Житомирі встановили "шибеницю" для боржників ОСББ

Комунальне ноу-хау: у Житомирі встановили "шибеницю" для боржників ОСББ

Фото: zhzh.info

Насправді ж у чорних мішках від дощу - боксерські груші.

Шибениця - для боржників. У Житомирі, просто в дворі багатоповерхівки, на мотузки підвісили пару чорних мішків. І наклеїли на них оголошення: "Вони не заплатили внески ОСББ". Мешканці, які не платять, обурились. Натомість, інші, що справно сплачують комірне, такі малогуманні натяки - підтримали.

Про те, хто винайшов таке ноу-хау - 14 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Шибениця, на якій повісили боржників ОСББ, з'явилася у дворі багатоповерхівки. Насправді ж у чорних мішках від дощу - боксерські груші. А от звідки поверх з'явилися такі оголошення з натяком, ніхто не зізнається.

Спортмайданчик зробили самі мешканці на толоці. Те, що їхня конструкція з грушами раптом перетворилася на шибеницю - сприймають по-різному. Одні схвально, а от інші це жартом не вважають.

"В мене виник просто жах, якими методами бореться наше ОСББ з боржниками, коли є законний метод подавання до суду", - говорить мешканка багатоповерхівки Галина Мороз.

Пані Галина - одна з тих, хто принципово не платить внески ОСББ, адже вважає його неефективним.

"Зіштовхнулася з таким неподобством, що я повинна шукати сантехніка, я повинна шукати електрика, а я за нього плачу у внесках, а потім у квитанціях появляється якась чистка каналізації", - обурюється жінка.

ОСББ в цьому будинку з'явилося чотири роки тому і за цей час зробило чимало. Голова ОСББ запевняє - до шибениці для боржників стосунку не має.

Розповідає - у будинку 190 квартир, за квадратний метр платять по - 6 грн 22 коп. Квартир, які заборгували за 2-3 роки у будинку - п'ятеро. 

"Зараз вони отримали попереджувальні листи, що документи подаю до суду", - говорит голова правління ОСББ Олександр Нановський.

Попри резонанс - оголошення про боржників на імпровізованій шибениці прибирати не хоче. Більшість, каже, його підтримає.

У відділі міськради, який контролює діяльність ОСББ, нічого поганого в цій ситуації не бачать.

"Позитивне ОСББ, яке працює в правильному напрямку. Напевно я би так не вчинив би, але, хто це робив, напевно в них були якісь свої причини", - говорить начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради Артем Ражев.

Новини України: у Житомирі з'явилася "шибениця" для тих, хто не платить внески ОСББ

Новини України: у Житомирі з'явилася "шибениця" для тих, хто не платить внески ОСББ

З точки зору закону, кажуть юристи, порушень немає - на оголошеннях не зазначено ані прізвищ , ані номерів квартир. Тому довести, що ОСББ залякує когось - складно.

"Важко насправді зв'язати такі дії з порушенням прав конкретних мешканців, але якщо вони вважають, що їхні права порушені, то нехай звертаються в правоохоронні органи", - зазначає директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгеній Черниш.

Саме це і збираються зробити кілька мешканців будинку. Аби не доводити до суду, у міськраді все ж рекомендують ОСББ зняти оголошення і боротися з боржниками більш традиційними методами. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація