Коронавірус в Україні набирає обертів: у Львові подовжили до карантин до квітня, а на Рівненщині лікарні переповнені хворими

Коронавірус в Україні набирає обертів: у Львові подовжили до карантин до квітня, а на Рівненщині лікарні переповнені хворими

Ілюстрація / Фото: УНІАН

В Україні через COVID-19 усе більше областей "червоніє".

Від сьогодні, 23 березня, Київ і Одеська область офіційно стали "червоними" зонами через вкрай складну ситуацію з COVID-19. Львів тим часом подовжив жорсткий карантин до 4 квітня, а область до 6 квітня. У Рівненській області лікарні переповнені хворими, кисневі станції працюють на максимумі, а люди стоять у черзі, щоб здати тести на коронавірус

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.

Рівненська область від 23 березня перейшла до "помаранчевої" зони. В обласному центрі перехожі знімають довжелезні черги тих, хто має підозру на коронавірус і потребує тестування. Водночас міська лікарня уже заповнена тяжкими хворими.

А тому нових пацієнтів везтимуть до районних медзакладів. Міська рада просить виділити додаткові ліжка в обласній лікарні. А медики попереджають, що за такого стрімкого зростання захворюваності, Рівненщина за кілька днів може опинитися в "червоній" карантинній зоні.

Новини України: у Рівненській області люди стоять у черзі, щоб здати тести на COVID-19

Новини України: у Рівненській області люди стоять у черзі, щоб здати тести на COVID-19

У Львові жорсткий карантин подовжили до 4 квітня, а в області до 6 квітня. Карантин в регіоні мав тривати 10 днів до 28 березня, але через щоденний великий приріст хворих на коронавірус локдаун подовжили. Щодня лише у Львові шпиталізації потребує приблизно півсотні осіб. Ліжка у лікарнях швидко заповнюються, а тому розгортають нові.

Підготовчі роботи вже почали в одній із поліклініці в одній із міських лікарень. Там тимчасовий шпиталь розгортають у поліклінічному відділенні. Лікарі наразі переїхали до іншого приміщення. В  амбулаторному відділенні розгорнуть 40 ліжок.

А у великому актовому залі облаштують ще одну реанімацію для 30 пацієнтів з коронавірусом. Виносити старі меблі і демонтовувати обладнання допомагають курсанти Університету безпеки життєдіяльності. Ремонт частково взяли на себе будівельні компанії, частково кошти йдуть з бюджета міста.

Новини України: у Львові подовжили жорсткий карантин через щоденний великий приріст хворих

Новини України: у Львові подовжили жорсткий карантин через щоденний великий приріст хворих

"Задача стоїть дуже чітка, щоб ми фактично в межах 7-10 днів мали готові вже додаткові можливості. Хто може сьогодні спрогнозувати, яка ситуація буде за два-три, за п‘ять днів, тому ми працюємо на випередження, тобто кожен львівянин, який буде потребувати допомоги і госпіталізації, має її отримати 100%", - заявив мер Львова Андрій Садовий.

Громадський транспорт Києва попри посилення карантину і потрапляння міста до "червоної" зони працюватиме, але від сьогодні з дотриманням суворих карантинних норм.

В "червоній зоні", за даними Міністерства охорони здоров'я, вже вісім регіонів: місто Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області. Від середи локдаун запроваджує також і Миколаїв. Там різко зросла захворюваність на коронавірус. 

Нагадаємо, голова уряду Денис Шмигаль анонсував поновлення виплат українським підприємцям, які через посилення карантину у "червоних" зонах змушені тимчасово припинити роботу. Профільні міністерства мають розробити алгоритм виплати компенсацій.

Радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака Тимофій Милованов пояснив, що нова компенсація українським підприємцям буде розраховуватися у межах середньої зарплати в регіоні. 

Новини України: у Києві транспорт працюватиме, але з дотриманням суворих карантинних норм

Новини України: у Києві транспорт працюватиме, але з дотриманням суворих карантинних норм

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2610
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація