Коронавірус "закінчився": в Харкові закривають ковідне відділення, а медиків без виплат відправляють у "відпустки"

Коронавірус "закінчився": в Харкові закривають ковідне відділення, а медиків без виплат відправляють у "відпустки"

Фото: Google

Чорнобильська лікарня потрапила під скорочення ковідних відділень. Медики звільняються, хворі — переїжджають.

У Харкові закривають одне з двох відділень Чорнобильської лікарні, в якій лікують хворих на коронавірус. За словами головної лікарки, кількість пацієнтів з підтвердженим COVID-19 зменшилася, тому утримувати стаціонар на 170 ліжок зараз недоцільно. Водночас співробітникам відділення вже два місяці не нараховують "ковідні гроші", а через скорочення відділень — медиків відправляють у "відпустки".

ТСН.ua з'ясовував, чому медперсоналу не нараховують виплати та що з цього приводу кажуть в медустанові.

Медики звільняються або йдуть у "відпустку"

В Чорнобильській лікарні функціонують два ковідних відділення. Під час активної фази коронавірусу в кожному з них знаходилося близько 70 хворих COVID-19. Обслуговував їх медичний персонал, частина з якого зараз написала заяву про звільнення.

"Співробітники, які працювали за сумісництвом, написали заяву про звільнення. З 30 червня ми не працюємо. А людей, які працюють на ставку, відправляють у відпустки. Що буде далі, поки ніхто нічого не говорить", — повідомила ТСН.ua одна з медсестер відділення.

За словами дівчини, в медустанові причину закриття відділення не пояснюють. Водночас під скорочення потрапили близько 10 осіб: лікарі, які працюють за сумісництвом, а також медсестри. "Запечатати" відділення повинні орієнтовно до серпня, каже медсестра.

Фото: Google

Зі свого боку головна лікарка зазначає, що через скорочення кількості пацієнтів з коронавірусною інфекцією, скорочується і кількість відділень для хворих.

"Чисельність пацієнтів значно зменшилася, тому у двох відділеннях тримати таку кількість просто недоцільно. У нас зараз лежить до 50 осіб, а обидва відділення розраховані на 170. Одне з них ми законсервуємо до певних рішень, а пацієнтів переспрямуємо до відділення, яке працює", — розповіла нам головна лікарка лікарні Ірина Пирогова.

Фінансування та ковідні виплати

Водночас головна лікарка каже, що медики, які зараз працюють у відділенні, після закриття стаціонару "трошки відпочинуть".

"Вирішуємо питання. Якщо фінансування прийде — люди підуть у відпустку. Якщо нас не профінансують — людям доведеться піти на простій. Ковідні виплати затримуються. За квітень і травень ми ще нічого не отримали. Водночас  заробітна плата та аванс нараховуються за планом", — сказала Ірина Пирогова.

Відповідь НСЗУ

В НСЗУ кажуть, що закриття відділення лікарні — це внутрішнє рішення місцевої влади.

"Зараз у багатьох лікарнях відбуваються процеси оптимізації та реорганізації — це нормальні процеси. За них відповідає місцева влада", — пояснили ТСН.ua в пресслужбі НСЗУ.

Водночас питання про фінансування і ковідні нарахування в Службі здоров'я пообіцяли уточнити. Відповідь НСЗУ ми дамо найближчим часом.

Нагадаємо, що НСЗУ оновила перелік медзакладів для госпіталізації хворих на коронавірус. До нього увійшли 257 лікарень.

Новини України: у столичному центрі щеплень від COVID-19 вишикувалася багатокілометрова черга

Новини України: у столичному центрі щеплень від COVID-19 вишикувалася багатокілометрова черга

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація