Космічна зброя Росії: чим погрожують у Путіна і в чому її головна небезпека – Жданов пояснив

Космічна зброя Росії: чим погрожують у Путіна і в чому її головна небезпека – Жданов пояснив

Володимир Путін, Олег Жданов / Колаж: ТСН.ua / Фото: ТСН.ua

Це чергове залякування РФ, каже експерт.

Російський диктатор Володимир Путін може застосувати космічну зброю. Високопоставлений чиновник Міноборони США нібито заявив, що Росія розробляє невибірковий протисупутниковий ядерний пристрій, який становить загрозу для супутників. 

Що це таке, як працює, чим загрожує та чи може вплинути на війну в Україні, в коментарі сайту ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.

Він називає розроблення такого пристрою протистоянням США та Росії. За словами Олега Жданова, на війну в Україні воно не може вплинути негативно.

“Бо США для того, щоб посилити тиск на Росію, будуть надавати нам більше зброї або дозволів. Ми говорили, що у США є ще два кроки для збільшення дальності вогневого ураження Росії американською зброєю. Той же ATACMS на 160 і на 300 кілометрів”, – вважає військовий експерт.

Росія вже виводила і проводила експерименти на орбіті з супутниками 2021 року.

“Тоді вони показово знищили свій супутник для того, щоб переконати міжнародну спільноту, що в них є супутникова зброя. Це електромагнітне випромінювання, щось на кшталт потужної направленої радіолокаційної станції, яка електромагнітним імпульсом виводить з ладу електроніку супутника”, – розповів Олег Жданов.

Він зазначив, що у такої зброї є важливий нюанс – її неможливо навести на якийсь один конкретний супутник.

“Річ у тім, що супутник – це не літак. Він не може постійно маневрувати в космосі для того, щоб навестися на той чи інший супутник. А орбіти пролягають доволі далеко одна від одної. Це ж не поверхня Землі – там відстані величезні. Наприклад, у супутників GPS-навігації висота орбіти приблизно 20 тисяч кілометрів. Тому сказати, що цей супутник може завдавати уражень у різні боки – це перебільшення. Хоча РФ вміє зробити з мухи слона, у них пропаганда в цьому сенсі працює дуже добре. Путін намагається, особливо зараз, коли він почав просідати на міжнародній арені, підняти градус, підняти свій статус за будь-яку ціну. Ну от бачите, вже добралися до космосу”, – розповів Олег Жданов.

Як пише Defense Express, принцип роботи зброї, яку розробляє Росія, полягає у створенні потужного імпульсу, що індукує високу напругу, через яку всі провідники в електромережах та електроніці в зоні ураження перегорають. У разі використанням її в космосі це призведе до виведення з ладу супутників і перетворення їх на космічне сміття.

“Для того, щоб це вплинуло на розвідку, треба збити приблизно 30% супутників. А це може бути 8-10 супутників. Тому що поодинокі супутники-розвідники, вони на геостаціонарній орбіті перебувають, їх дуже важко знайти і дістатися до них. Знову ж таки потрібен маневр, не просто розвертати супутник навколо своєї осі, а здійснювати маневр на орбіту того супутника, який хочеш збити. Там не один супутник. І повірте, якщо Росія зачепить хоч один американський супутник – у США набагато більше можливостей у космосі… Це чергове залякування і намагання переконати Захід. Путін розуміє, що на сьогодні з політичної точки зору з ним ніхто не хоче розмовляти”, – каже військовий експерт.

За словами Олега Жданова, у Путіна залишається єдиний шанс – це силовий тиск.

“Як його досягнути – це залякування. От я вас буду бити. Тримайте мене семеро, я його буду бити. А що завтра? “Зірка смерті”, як у “Зоряних війнах”? З'явиться у Кремлі і висітиме над Спаською вежою, захищати Путіна. Просто вже фантазії не вистачає для того, щоб оцінити масштаби бажань, які він вигадує на ходу”, – каже військовий експерт.

Нагадаємо, російський очільник Володимир Путін може віддати наказ про застосування тактичної ядерної зброї, якщо його армія буде розбита в Україні: Жданов розповів, якими можуть бути наслідки.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація