Кожна третя дитина в Європі народжується поза шлюбом: які права є в кожної сторони

Кожна третя дитина в Європі народжується поза шлюбом: які права є в кожної сторони

Фото: pixabay.com

Поза шлюбом нині народжується кожен п’ятий українець.

За статистикою Євростату кожна третя дитина в Європі народжується поза офіційним шлюбом, а деяких країнах навіть ця статистика навіть більша. Так, поза шлюбом народжується більша частина норвезьців, шведів, болгар і данців. А рекордсмен за цим параметром – Франція. Тут поза шлюбом народжуються близько шістдесяти відсотків дітей. В Україні показник – нижчий. Поза шлюбом нині народжується кожен п’ятий українець.

Про це йдеться в «Сніданку з 1+1»

І, за даними соціологів, більшість матерів таких дітей не є самотніми, а проживають у незареєстрованому партнерстві. Тобто, у цивільному шлюбі. Адвокат із сімейних справ Катерина Маліченко запевняє, що зараз інститут шлюбу стає все менш популярним. Жінки почали заробляти кошти і розуміють, що можуть справитись без чоловіків. До того ж за українським законодавством дітки народжені поза шлюбом мають ті ж права, що і малюки народженні у офіційно зареєстрованій сім’ї.

Є свої нюанси, особливо, якщо біологічний батько хоче бути офіційно в житті власної дитини. «Є два способи, якщо батько і мати йдуть до органів РАГСу і реєструють цю дитину згідно заяви. Якщо ж батько не знав про існування дитини, то може встановити батьківство в судовому порядку. Встановити батьківство можна до повноліття дитини», - зазначає адвокат.

Вона наголосила, що разом із встановленням батьківства чоловік отримує не лише права, а й обов’язки. Один із них аліменти. Окремо зазначається, що і на спадок діти народженні поза шлюбом мають такі ж права, як і народжені в  шлюбі.

Які юридичні права мають діти, народжені поза офіційним шлюбом

Які юридичні права мають діти, народжені поза офіційним шлюбом

«Чоловік має розуміти, що якщо в нього були статеві зносини, від яких могли народитися діти, він має проконтролювати цей процес. І якщо жінка приховала фізично народження дитини, він має розуміти, що вже в судовому порядку йому доведеться доводити своє батьківство. Звісно, якщо він хоче мати статус батька і брати участь в житті дитини», - зазначила Маліченко.

Якщо ж жінка має намір записати батька своєї дитини, наприклад, для стягування аліментів, то вона має розуміти, що разом з тим вона буде змушена отримувати від нього дозвіл на виїзд за кордон, реєстрацію дитину на місцем проживання, все що стосується шкільних і дошкільних закладах освіти в обов’язковому порядку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація