Крим – це Україна: учасники "Кримської платформи" визнали дії Росії наругою над верховенством права

Дата публікації
Перегляди
1857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Крим – це Україна: учасники "Кримської платформи" визнали дії Росії наругою над верховенством права

Лідери країн, які з’їхались до Києва одноголосні, що Росії має нести відповідальність за анексію.

Росія – окупант - це визнано країнами, які підписали декларацію першої «Кримської платформи». Історична подія відбулася сьогодні у Києві. До столиці України з’їхались численні делегації. І всі присутні на саміті заявили, що Крим - це Україна.

Про це йдеться в сюжеті кореспондентки ТСН Олени Мацюцької.

Повернути український Крим до світового порядку денного. «Кримська платформа» запрацювала. Присутність країн надпотужна, російський шантаж захлинувся.

Кортежі за кортежами. Президенти, прем’єри, спікери парламентів, міністри, спеціальні посланці, представники ЄС та НАТО. Загалом у «Кримській платформі» взяло учать 46 країн та організацій.

Гостей зустрічає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба - у нього символічна краватка - кримськотатарська золота тамга на блакитному тлі. Спільне фото усіх учасників. І Джамала виконує найвідомішу пісню про долю кримських татар.

Перший саміт «Кримської платфори» - це початок об’єднання зусиль усіх країн задля деокупації захопленого Росією Криму.

«Окупація півострову Крим почалася в Москві, деокупації Криму точно розпочнемо в Києві», - запевняє президент України.

В Москві, де саму підготовку до «Кримської платформи» називали недружньою, сьогоднішній саміт нарекли антиросійським. Та кожен виступ на зібранні у Києві - завершувався однаково.

«Ви можете розраховувати на нашу підтримку. Крим - це Україна», - запевняє президент Польщі Анджей Дуда.

Окупація Криму завдала Україні не лише гуманітарної шкоди, а й збитків у понад 100 мільярдів доларів. Тому, важливо змусити Росію за рішеннями міжнародних судів платити за свої дії, вважає український прем’єр-міністр. Сполучені Штати Америки ж зберігатимуть санкції проти Росії.

«Хочу чітко сказати: ми разом з Україною і з усіма вами засуджуємо незаконну анексію Криму... А Росія повинна нести відповідальність за свою агресію», - заявляє міністр енергетики США Дженніфер Гренгольм.

Порушення прав людини, переслідування кримських татар - світ засуджує репресії проти кримчан.

«Анексія Криму – це наруга над верховенством права. Ми не дозволимо перетворити Крим на сліпу пляму на мапі», - додає міністр з економічних питань та енергетики Німеччини Петер Альтмаєр.

«Якщо залишиться безкарним захоплення територій однієї країни, то жодна країна не зможе відчути себе в цілковитій безпеці», - запевняє лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

На «Кримській платформі» підписали спільну декларацію - там Росію визнано агресором. Йдеться і про майбутні санкції через незаконну анексію. Документ відкритий до підписання.

«Я обіцяю, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника РФ. Цей підпис скоріше за все буде останній, на останньому саміті «Кримської платформи» в Ялті», - заявив Зеленський.

Новини України: країни, які підписали декларацію "Кримської платформи", визнали Росію окупантом

Новини України: країни, які підписали декларацію "Кримської платформи", визнали Росію окупантом

Водночас під класичну музику у заповіднику Софія Київська - дружина президента України зібрала колежанок на перший Київський саміт перших леді та джентльменів.

Щоправда - чоловіків президенток на заході не було. Дружини лідерів Латвії, Литви та Сербії, голови Європейської ради, а також донька президента Лівану приїхали особисто, а от дружини президентів Німеччини, Ізраїлю, Бразилії, Коста-Рики та Хорватії приєднались віртуально. Вітальне слово записала колишня перша леді США Гілларі Клінтон. А серед гостей офлайн - акторка Робін Райт, яка у серіалі "Картковий будиночок" зіграла першу леді, що згодом змінила чоловіка на президентській посаді.

«Це чудова нагода, об'єднати перших леді та джентельменів на одній платформі, де вони можуть дискутувати, або зрозуміти що ми всі рівні, ми можемо зробити щось набагато краще, це вийде лише тоді коли ми досягнемо взаєморозуміння між жінками та чоловіками», - йдеться у її заяві.  

«Якщо раніше перші леді сприймали як яскравий протокольний додаток до глави держави, то зараз всі бачать - це самостійний особистий об'єкт, не для пліток - це сила, м’яка, але сила», - заявила у своєму виступі Олена Зеленська.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація