Кривава звичка: як білоруські спецслужби вбивають противників Лукашенка і маскують це під суїцид

Кривава звичка: як білоруські спецслужби вбивають противників Лукашенка і маскують це під суїцид

У серпні 2020 року у Білорусі знайшли повішеними декількох членів виборчих комісій, які відмовилися фальсифікувати результати голосування.

Смерть Віталія Шишова — не перша серед білоруських опозиціонерів. Часто такі вбивства навіть на вигляд однакові — люди зникають без свідків, а потім їх знаходять повішеними. Білоруські силовики в один голос такі випадки називають самогубством. Правозахисники натомість мало вірять у цю версію. Певні, що це — сплановані дії спецслужб, аби розправитися з опонентами.

Про це йдеться 3 серпня у сюжеті ТСН.19:30.

"Це один із методів використання доктрини залякування", — вважає генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

Показово, на чужій території — такі методи публічної розправи спецслужби нерідко використовують, аби продемонструвати власну силу опонентам, каже Віктор Ягун. За його словами, у ситуації зі смертю Шишова не слід виключати роботу саме білоруських силовиків.

Так, під час акцій протесту опозиції в різних містах України неодноразово фіксувалась присутність білоруських дипломатів. Були факти найму "тітушок" за гроші, які мали здійснити провокаційні дії. Сам Лукашенко також неодноразово публічно заявляв, що всіх дістане, що вони будуть покарані. Враховуючи його жорсткі розправи над опозицією всередині країни — це не дивно, каже учасник Білоруського дому Юрій Щучко.

Новини світу: смерть Шишова - білоруських опозиціонерів вже знаходили мертвими за подібним сценарієм

Новини світу: смерть Шишова - білоруських опозиціонерів вже знаходили мертвими за подібним сценарієм

"У серпні 2020 року у нас було кілька випадків, коли люди зникали за дивних обставин", — згадує він.

28-річного Микиту Кривцова у Мінську знайшли повішеним 12 серпня 2020 у парку. Він брав участь у протестах проти фальсифікації виборів. І у його смерті криміналу також не знайшли.

Константин Шішмаков — член виборчої комісії, який відмовився кидати підроблені на користь Лукашенка бюлетені був знайдений мертвим в лісі.

І це лише кілька випадків. А в реальності їх у десятки, а той й сотні разів більше. Бо такі методи білоруські силовики використовують уже десятиліттями, про що неодноразово говорили правозахисники.

Одна із найгучніших справ, про яку говорив увесь світ — убивство опозиціонерів Захаренка, Гончара та Красовського. Більше 20 років вони вважаються зниклими без вісти. Втім, 2019-го ексспецпризначенець білоруського МВС Юрій Гаравський розповів виданню Deutsche Welle, що за усним наказом керівництва застрелив їх.

Слід білоруських спецслужб є і у справі про убивство Павла Шеремета. У січні цього року колишній офіцер білоруського спецпідрозділу оприлюднив аудіозапис 2012 року. На ній, за 4 роки до смерті журналіста, керівництво тамтешніх спецслужб обговорювало убивство Шеремета.

Сьогодні так само, не виключає Віктор Ягун, білоруські спецслужби можуть вести активну роботу на українській території. Адже під виглядом опозиціонерів, до України могли приїхати і агенти КДБ, які або працюють під прикриттям, або просто чекають свого часу.

Нагадаємо:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Стаття з добірки новин:
Смерть Віталія Шишова
Наступна публікація