Квартиру, де сталась стрілянина, забрали через борги та двічі перепродували.
В квартиру, в якій забарикадувався чоловік, стріляв по людях і підпалив її, намагався потрапити вже другий власник. Перший, який придбав квартиру на торгах, рік не міг до неї потрапити і, зрештою, її перепродав. Чим керувалися люди, які купили проблемну квартиру, і на що слід зважати, аби не опинитись і без грошей, і без житла, йдеться 7 липня у сюжеті ТСН.19:30.
Однокімнатна квартира на 13 поверсі. Загальна площа 67 квадратів. Вона була куплена в кредит років з десять тому. Але іпотеку власник не сплачував, тому через борги виконавча служба виставила майно на торги. І вже там квартиру перекупили інші. Як вони намагалися потрапити до оселі торік в ТСН був сюжет.
Нам вдалося зв'язатися з представником власника житла, який торік купив її на торгах. Він, каже, що власник квартири втомився ломитися до купленого житла.
"Мій клієнт втомився чекати і вирішив продати", - каже представник колишнього власника Армен Карапетян.
Сьогодні до житла намагався потрапити уже ті, хто перекупив проблемне житло. Це завершилося двома пораненими.
Як придбати житло, аби в ньому жити, а не сивіти, ми звернулися за порадами до ріелтора та юриста. Вони радять звертатися до фахівців, аби допомогли з купівлею. А якщо самому купувати житло, то варто звернути увагу на документ на право власності.
"Щоб документ на право власності був старшим за три роки. Бо це термін позивної давності щодо прав на майно", - каже юрист Олег Борійчук.
Також бажано, щоб продавав особисто власник. Бо довіреність можна підробити. У реєстрі прав на нерухоме майно слід перевірити, чи взагалі там є ця квартира і чи немає щодо неї якихось заборон чи обмежень. Під час укладання безпосередньо договору купівлі-продажу варто, аби були присутні усі, хто мешкав у квартирі.
"Бажано поговорити з бабусями біля під'їзду, хто там жив у яких стосунках. У нас є випадки коли матір судиться з донькою через будинок бабусі", - каже юрист Олег Борійчук.
Завіряти бажано у нотаріуса, якого ви знаєте. Усі ці пункти перевірити ще прискіпливіше, коли квартира продається відчутно дешевше.
Купувати житло, що виставлене на торгах, процедура законна. Але покупець має розуміти, що вселитися туди може буде непросто. Бо ж збувають її за борги, а хто їх завинив виселитися не захоче.
Що у квартирі є люди і що її продали через торги - черговий власник квартири знав.
"Знайшов квартиру через знайому. По ціні нижчій за ринкову, купив по договору купівлі-продажу. Ніяких перепон не було", - каже новий власник Олександр.
У саму ж квартиру власник сьогодні намагався потрапити разом з правоохоронцями.
Іван Мартинюк за ґратами, його судитимуть за посягання на життя правоохоронця. Завтра обиратимуть запобіжний захід. Квартира, через яку все почалося, нині порожня. Чи заходив туди власник ще не відомо, але він вже готується писати заяву про підпал свого житла.
Нагадаємо, 7 липня близько 10 ранку на Голосіївському проспекті чоловік захопив будинок і забарикадувався в одній з квартир. Він через зачинені двері кілька разів здійснив постріли. В результаті чого поліцейський отримав поранення руки. Крім того, постраждала ще одна людина — у неї медики діагностували поранення обличчя. Після скоєного стрілець забарикадувався в квартирі.