"Квіти України" захистили: суд наклав арешт на будь-які дії з модерністською пам'яткою

"Квіти України" захистили: суд наклав арешт на будь-які дії з модерністською пам'яткою

Фото: save.kvity.ukrainy / instagram.com

Недарма небайдужі кияни знесли паркан і зупинили важку техніку.

"Квіти України" захистили! Шевченківський районний суд наклав арешт на будь-які дії з модерністською пам'яткою у середмісті столиці. Недарма небайдужі кияни знесли паркан і зупинили важку техніку. Недарма не спали ніч, щоб не допустити демонтаж і протягом вчорашнього дня. Подробиці – у сюжеті "Сніданку з 1+1" за 14 липня.

Заборона будувати, відновлювати, реконструювати. З такою звісткою до небайдужих киян, що захищають "Квіти України" вчора о третій прийшов представник поліції Дмитро Лисенко.

"Ця ухвала вручена, копія під підпис – представнику забудовника. І на цей момент нами вжито усіх заходів для забезпечення збереження цієї будівлі", - заявив заступник начальника відділу Шевченківського управління поліції Дмитро Лисенко.

Будь-які дії заборонено вчиняти до моменту повного досудового розслідування. Та чому, власне, тут взагалі почався демонтаж?! Згідно з рендером, який опублікував забудовник Олексій Пишний, автентичну будівлю українського архітектора Миколи Левчука планували перетворити на торговельно-офісний центр у стилі 2000-х років.

"Так, це частковий демонтаж будівлі! Вона ніколи не була історичною та не була в будь-яких реєстрах", - так виправдовує себе в коментарі телеведучій Катерині Осадчій забудовник і додає, що будівля молодша... за неї саму.

Тим часом про те, що будь-які дії стосовно цієї пам'ятки заборонені, вже заявив міністр культури України Олександр Ткаченко.

"До міністерства не надходило жодних заяв від забудовника. Стосовно того, чи можна розпочинати там будівництво, тобто жодних проєктів не було. Хоча будинок розташований в історичному ареалі. Натомість у КМДА відбувається якась дивна гра, вони весь час щось перекладають на нас. Якщо перекладаючи на нас, можу повідомити. Ми сьогодні відправили припис про негайне припинення будівництва з огляду на те, що документи до нас не подавалися", - каже міністр культури.

Олександр Ткаченко особисто запропонував меру Києва Віталію Кличку внести будинок в реєстр пам'яток місцевого значення.

"Натомість ми бачимо заяви його помічників, що нібито міністерство наше, яке не видавало жодних дозволів нікому, бо документи не відправлялись, що ми дали дозволи", - зазначив посадовець.

Радник київського мера Дмитро Білоцерковець справді прокоментував демонтаж будівлі саме так: "Хочу роз’яснити — будівельні роботи щодо "Квітів України" не можуть розпочатись без погодження Міністерства культури, оскільки ця адреса потрапляє в історичний ареал. Забудовник заявляє, що у нього є повідомлення про початок будівельних робіт. У прикріпленому файлі наводжу документ".

Однак Олександр Ткаченко це заперечує.

Як розвиватиметься ситуація далі та чи внесуть будинок до реєстру, будемо спостерігати. Та те, що небайдужі кияни не допустять подальшого руйнування пам'ятки - можна зрозуміти навіть з активності в телеграм-каналі "Зберегти квіти України".

"На будівлю накладено арешт, але ми чекаємо підтверджувальних документів щодо цього. Триматимемо вас в курсі. Запрошуємо продовжувати чергування доти, поки з будівельного майданчика не приберуть будівельну техніку", - кажуть активісти.

Також організатори планують вести цілодобову онлайн-трансляцію. А сьогодні, 14 липня, о 18:00 чекають усіх охочих на толоку - прибирання території вулиці після демонтажу.

Нагадаємо, "Квіти України" не є пам’яткою. Але активісти нещодавно звернулися до органів місцевої влади з вимогою надати цій будівлі офіційний статус нововиявленої пам’ятки.

Довідка: "Квіти України" — навчально-методичний павільйон в стилі післявоєнного модернізму, споруджений у 1983–85 роках. У 1986 проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів як один із найкращих архітектурних творів того року.

Шевченківський районний суд наклав арешт на будь-які дії з модерністською пам'яткою "Квіти України"

Шевченківський районний суд наклав арешт на будь-які дії з модерністською пам'яткою "Квіти України"

Повʼязані теми:

Наступна публікація